07:43 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Pasak LVŽS vadovo, už dabartinio ekonomikos ir inovacijų ministro kandidatūrą balsuota beveik vienbalsiai

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad frakcija paskyrė Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių Europos Komisijos nariu. Apie tai Karbauskis žurnalistams pranešė Seime.

  "Frakcija vieningai palaiko Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą, mūsų politinė valia frakcijos, manau, kad ir partijos, kad būtent Sinkevičius būtų siūlomas kandidatu į Europos komisarus", — sakė Karbauskis.

  Be to, jis pažymėjo, kad "valstiečiai" nebalsuos už kitus kandidatus.

  Karbauskis taip pat patvirtino, kad vienas iš Europos Komisijos siūlomų portfelių yra inovacijų.

  Pasak jo, Lietuvos pozicija šiuo klausimu "dar neaiški", bet savo ruožtu "valstiečiai", pasirinkdami Sinkevičių, "išreiškė politinę valią".

  "Sinkevičiaus kompetencijos ryškėja jo darbe, ministerijoje jis gerai tvarkosi. Tikiuosi, kad tas darbas bus labai sėkmingas ir Europos Komisijoje", — sakė "valstiečių" lyderis.

  Poreikis pakeisti Europos Komisijos sudėtį atsirado po ES teisėkūros institucijos rinkimų, kurie baigėsi gegužės 26 dieną.

  Paliekantis postą Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris pažymėjo, kad patartina sumažinti Komisijos narių skaičių, nes 27 žmonėms darbo Briuselyje nepakanka.

  Jis taip pat pripažino sistemos, kai ES valstybės narės siunčia savo laikinus, o ne nuolatinius atstovus į Briuselį, nepagrįstumą. Junkeris mano, kad Europos valstybių valdžios institucijos galėtų imtis iniciatyvos šioje srityje.

  Europos Parlamentas jau patvirtino Europos Komisijos vadovės kandidatūrą. Ja tapo buvusi Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen. Tikimasi, kad visi EK nariai bus patvirtinti lapkričio mėnesį.

  Dar šia tema

  EK paragino Lietuvą sušvelninti "kietojo" "Brexit" pasekmes lietuviams
  Lietuvos URM priminė EK apie atsakomybę už branduolinę saugą
  EK pranašauja, kad Lietuvos BVP augimas ateinančiais metais sulėtės iki 2,4 proc.
  Tegai:
  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

  Svarbiausios temos