05:08 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Pasak prezidento, Lietuvos valdininkų nesusikalbėjimas menkina šalies derybines galimybes

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad nesusikalbėjimas tarp Seimo ir Vyriausybės dėl kandidato į Europos Komisiją "diskredituoja naujo Europos Komisijos nario parinkimo procesą", praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  "Stumdymasis dėl eurokomisaro kandidatūros, Seimo nesusikalbėjimas su Vyriausybe ir jos vadovu šiuo klausimu ne tik stabdo, bet ir diskredituoja naujo Europos Komisijos nario parinkimo procesą, menkina mūsų derybines galimybes, kurias šiuo metu išnaudoja kitos šalys", — sakė šalies vadovas.

  Pasak Prezidento, Vyriausybė skubiai turi imtis suderintų ir aktyvių diplomatinių veiksmų, kad Lietuvos atstovas galėtų užimti vieną iš EK postų.

  Pasak Nausėdos, artimiausiomis dienomis jis yra pasirengęs suderinti kandidatūrą su Vyriausybe ir pateikti ją Seimui.

  "Taip pat svarbu, kad Lietuvos kandidatas į Europos Komisijos narius turėtų aukštą dalykinę ir profesinę reputaciją, tinkamą valstybinės ir politinės veiklos patirtį", — pridūrė prezidentas.

  Anksčiau valdančioji frakcija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) balsavo už ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į Europos Komisiją.

  Taip pat ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad Lietuva pretenduoja į energetikos, ekonomikos arba išorės sienos apsaugos EK pareigas.

  Gegužės mėnesį Europos Parlamente vyko rinkimai, po kurių reikėjo pakeisti Europos Komisijos sudėtį.

  Išeinantis Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris pabrėžė, kad būtų naudinga sumažinti Komisijos narių skaičių, nes darbo 27-iems žmonėms Briuselyje per mažai.

  Jis taip pat pripažino sistemos, kai ES valstybės narės siunčia savo laikinus, o ne nuolatinius atstovus į Briuselį, nepagrįstumą. Junkeris mano, kad Europos valstybių valdžios institucijos galėtų imtis iniciatyvos šioje srityje.

  Europos Parlamentas jau patvirtino Europos Komisijos vadovės kandidatūrą. Ja tapo buvusi Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen. Tikimasi, kad visi EK nariai bus patvirtinti lapkričio mėnesį.

  Dar šia tema

  EK paragino Lietuvą sušvelninti "kietojo" "Brexit" pasekmes lietuviams
  Lietuvos URM priminė EK apie atsakomybę už branduolinę saugą
  Nausėda palaikė Ursulos von der Leyen kandidatūrą į EK vadovo postą
  Tegai:
  Vyriausybė, Seimas, Lietuva, Gitanas Nausėda, Europos Komisija

  Svarbiausios temos