00:20 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
  82

  Advokato prašymas sušvelninti kardomąją priemonę buvo atmestas

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas atsisakė išleisti iš tardymo izoliatoriaus buvusį Socialistinio liaudies fronto lyderį, opozicijos politiką Algirdą Paleckį, praneša "RuBaltic.ru".

  Politiko advokatas teigė, kad prašymas sušvelninti kardomąją priemonę buvo atmestas. Dėl to ir toliau galios Kauno apygardos teismo sprendimas pratęsti Paleckio įkalinimo terminą 3 mėnesiais.

  Buvęs "Socialistinio liaudies fronto" lyderis areštuotas nuo praėjusio rudens įtariant "šnipinėjimu Rusijos naudai".

  2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris yra suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

  Balandžio pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra pakomentavo publikaciją vietos žiniasklaidoje apie įtariamojo "dingimą". Prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra sulaikytas, o tyrimo detalės neatskleidžiamos tyrimo tikslais.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad europarlamentarė iš Latvijos Tatjana Ždanoka kreipėsi į Europos Parlamentą, ragindama kolegas kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas su prašymu nutraukti Paleckio politinį persekiojimą.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai sumenkina demokratines vertybes, kurias Lietuva šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)

  Dar šia tema

  Paleckis vadina Grybauskaitę "pagrindine fašiste Lietuvoje"
  Istorikas Ivanovas: Paleckis ir aš patekome į rusofobijos kampaniją
  Paleckis atskleidė, kaip Lietuvos valdžia susidoroja su nepageidaujamais žmonėmis
  Tegai:
  Lietuva, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos