20:32 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Anksčiau įtariamąjį sulaikė Vilniuje trims mėnesiams

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Su naftotiekio "Družba" tarša susijęs asmuo, buvęs bendrovės "Samaratransneft-Terminal" direktorius Romanas Ružečko paprašė Lietuvos teismo sušvelninti jam paskirtą prevencinę priemonę. Apie tai praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Ružečko taip pat paprašė politinio prieglobsčio Lietuvoje, pabrėžiama leidinyje.

  Balandžio mėnesį dėl produktų kokybės problemų kai kurios šalys sustabdė Rusijos naftos tranzitą ir pristatymus vamzdynu "Družba".

  Bendrovė "Transneft" nustatė, kad Samaros regione į vamzdyną pateko specialiai užteršta chloridais nafta. Iškelta baudžiamoji byla, keli asmenys jau suimti.

  Gegužės mėnesį atnaujintas naftos tiekimas Baltarusijoje, Ukrainoje ir vėliau Slovakijoje, Čekijoje ir Vengrijoje. Kad išvalytų vamzdyno atkarpą iki Lenkijos, Minskas nuo gegužės 24 dienos pradėjo transportuoti užterštą naftą viena iš "Družba" atšakų atgal į Rusiją.

  Nukentėjusios šalys derasi dėl žalos atlyginimo. Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas teigė, kad šį klausimą spręs už tiekimą atsakinga bendrovė "Transneft".

  Liepos viduryje Vilniaus apygardos teismas skyrė trijų mėnesių bausmę buvusiam "Samaratransneft-Terminal" direktoriui Romanui Ružečko.

  Dar šia tema

  Baltarusija pradėjo gauti geros kokybės naftą per naftotiekį "Družba"
  Minskas paskelbė visiško naftotiekio "Družba" veiklos atkūrimo terminus
  Lenkija atnaujino naftos tiekimą vamzdynu "Družba"
  Tegai:
  teismas, Lietuva, nafta

  Svarbiausios temos