20:36 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  129

  Vokietijos Olbernhau miesto meras Heinz'as Peter'is Haustein'as pakvietė Rusijos vadovą Vladimirą Putiną į Rūdinius kalnus

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Žinia, kad Vokietijos Olbernhau miesto meras Heinz'as Peter'is Haustein'as pakvietė Kremliaus vadovą Vladimirą Putiną į Rūdinius kalnus, nugriaudėjo "kaip perkūnas iš giedro dangaus", rašo leidinys "Freie Presse".

  Politikai ir Vokietijos piliečiai į šią naujieną reagavo labai skirtingai. Vieni palaikė šią iniciatyvą, dėl kurios gali sumažėti įtampa abiejų šalių santykiuose, o kiti ją kritikavo, rašoma vokiečių leidinyje.

  Vokietijos Olbernhau miesto meras Heinz'as Peter'is Haustein'as iš Laisvosios demokratų partijos (FDP) pakvietė Rusijos vadovą Vladimirą Putiną į Rūdinius kalnus. Tai jis padarė prieš savaitę raštu ir, pasak jo, šią iniciatyvą parėmė Saksonijos ministras pirmininkas iš Krikščionių demokratų sąjungos Michael'as Kretschmer'is. Šią informaciją patvirtino Saksonijos kanceliarija, pažymi laikraštis.

  Šiuo metu vis daugėja faktų, bylojančių apie tai, kad Maskva iš tikrųjų gali atsakyti Haustein'ui. Jis pranešė, kad jam paskambino valstybės pareigūnas iš Rusijos prezidento aplinkos ir patikino, kad rugpjūčio 31 dieną jis asmeniškai Rusijos vadovui įteiks raštišką kvietimą.

  Boriso Džonsono laukia "pažeminimas" ginče su Putinu >>

  Ši žinia nugriaudėjo "kaip perkūnas iš giedro dangaus" ir sukėlė įvairias Vokietijos piliečių reakcijas. Visuomenė pasidalijo į tuos, kurie palaiko šią iniciatyvą, ir į tuos, kurie ją kritikuoja. Į diskusiją įsitraukė ir politikai. "Žaliųjų" lyderė Rūdinių kalnų regione Ulrike Kal apkaltino Haustein'ą, kad jis "nepakankamai liberalus", nes kvietė prezidentą, kuris savo šalyje "jėga slopina protestus".

  Mero partijos bendražygiai, atvirkščiai, palaikė jį, sveikindami "bet kokią iniciatyvą, kuri sumažintų įtampos lygį  santykiuose tarp Europos šalių".

  Norint išspręsti situaciją Ukrainoje, būtina aptarti problemas derybų metu. Rusijos vadovo apsilankymas Rūdiniuose kalnuose gali tam padėti, sakė vietos FDP pirmininkė Ulrike Harzer.

  Vis dėlto yra tikimybė, kad Putinas gali tiesiog atsisakyti, sako politikai.

  Dar šia tema

  Trampas pasiūlė Putinui pagalbą kovoje su miškų gaisrais Sibire
  Putinas supaprastino teisės laikinai apsigyventi Rusijoje gavimą
  Putinas ir Zelenskis telefonu aptarė situaciją Donbase
  Tegai:
  Rusija, Vladimiras Putinas, Vokietija

  Svarbiausios temos