13:33 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Šį pavasarį respublikoje buvo surengtas referendumas dėl dvigubos pilietybės įvedimo, tačiau pritrūko balsų Konstitucijos pataisai priimti

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Seime pasiūlyta panaikinti baudas už kitos šalies pilietybės įgijimą, praneša Seimo kanceliarijos spaudos tarnyba.

  Siūlymą inicijavo Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. Ji pasiūlė atsisakyti baudų už nepranešimą apie kitos valstybės pilietybės įgijimą.

  Šiuo metu numatyta administracinė bauda nuo 300 iki 850 eurų.

  "Nors šiemet vykusiame referendume dėl pilietybės išsaugojimo šiek tiek pritrūko iki teigiamo rezultato, ryški dalyvavusiųjų dauguma — daugiau nei 73 proc. — išsakė palaikymą liberalesnei pilietybės reguliavimo idėjai. Turime toliau ieškoti kelių, kaip judėti link laisvesnio reguliavimo ir išsaugoti ryšį su savo diaspora užsienyje", — sakė Armonaitė.

  Jos teigimu, siūlomi įstatymo pakeitimai nekeičia Konstitucijoje numatyto pilietybės reguliavimo esmės. Ji pridūrė, kad pačios baudos papildomos naudos neatneša.

  Ženklas Rūkyti draudžiama
  © Sputnik / Александр Кондратюк

  Armonaitė įsitikinusi, kad ateityje greičiausiai bus galima įteisinti dvigubą pilietybę.

  Šį pavasarį, per pirmąjį šių metų prezidento rinkimų turą, buvo surengtas referendumas dėl dvigubos pilietybės įvedimo Lietuvoje. Oficialiai balsavimas buvo paskelbtas įvykusiu, tačiau pritrūko balsų Konstitucijos pataisai priimti.

  Dabar dviguba pilietybė teikiama tik išimtiniais atvejais. Emigrantams iškilo klausimų, susijusių su pasų išsaugojimu, dėl didelės darbingo amžiaus gyventojų migracijos pastaraisiais metais.

  Dar šia tema

  Skvernelis išeina atostogų
  Lietuvos VRK papasakojo apie jaunimo aktyvumą prezidento rinkimuose
  Tegai:
  dviguba pilietybė, Seimas

  Svarbiausios temos