13:27 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Anušauskas baiminasi, kad yra požymių, jog Rozovos dalyvavimas Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje yra "gerokai grėsmingesnio pobūdžio nei galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio"

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Šiandien Seimo opozicijos ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai surinko būtinus parašus dėl neeilinio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio sušaukimo dėl Seimo narės Irinos Rozovos ir Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veiklos, rašoma Seimo pranešime.

  Seimo narys Arvydas Anušauskas baiminasi, kad yra požymių, jog Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimas Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje yra "gerokai grėsmingesnio pobūdžio nei galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio".

  Anušausko teigimu, todėl nedelsiant inicijuojamas neeilinis uždaras Seimo NSGK posėdis, kuriame laukiama, kad Valstybės saugumo departamento vadovas informuotų visus komiteto narius apie Seimo narės Irinos Rozovos veiklą.

  "Su šia informacija susipažinus visiems komiteto nariams, svarstysime galimybę imtis tolesnių žingsnių, kaip apsaugoti Lietuvos parlamentinę sistemą nuo galimo "pažeidžiamumo nacionalinio saugumo požiūriu", — teigia Anušauskas.

  Pasak NSGK pirmininko pavaduotojo Lauryno Kasčiūno, "Kremlius intensyviai naudoja įvairias organizacijas ir tarptautinius formatus, siekdamas sumažinti savo izoliaciją, švelninti tarptautines sankcijas, kurti Kremliaus kaip krikščioniškų vertybių gynėjo iliuziją", tačiau Lietuvos politikų pareiga būti budriems ir netapti "priešiškos mums valstybės" instrumentais.

  "Panašu, kad buvusio Seimo nario Mindaugo Basčio apkalta netapo pakankamu pavyzdžiu išmokti šias pamokas", — teigia Kasčiūnas.

  Praėjusią savaitę į Seimo narius kreipėsi Sakartvelo Parlamento Europos reikalų komiteto vicepirmininkas Georgis Kandelakis, ragindamas Lietuvos Seimą nutraukti ryšius su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja, kurios veikloje, praėjusį mėnesį sukėlusioje neramumus Tbilisyje, dalyvauja ir Lietuvos parlamentarė Irina Rozova. Pasak Sakartvelo atstovo, šios organizacijos veikla tapo "dominuojama Maskvos, o dalyvavimas jos veikloje tik padeda įgyvendinti Rusijos darbotvarkę".

  Protestai Tbilisyje

  Birželio 20 dieną Tbilisyje prasidėjo protestai prieš Rusijos delegacijos dalyvavimą Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. Po pietų radikalai užgrobė Parlamento pastatą, kuriame buvo Rusijos parlamentarai, o vakare bandė šturmuoti dar kartą. Opozicija prisijungė prie radikalų, reikalaujančių vyriausybės atsistatydinimo.

  Specialiosios pajėgos vaikė protestuotojus guminėmis kulkomis, vandens patrankomis bei ašarinėmis dujomis. Naujausiais duomenimis, 240 žmonių buvo sužeista, daugiau kaip 300 — sulaikyta.

  Dar šia tema

  Peskovas skelbia apie rusofobinę isteriją Gruzijoje
  Putinas uždraudė Rusijos oro linijų skrydžius į Gruziją
  Prie Gruzijos Parlamento įvyko riaušės, nukentėjo daugiau nei 200 žmonių
  Po protestų atsistatydina Gruzijos Parlamento pirmininkas
  Tegai:
  tarpparlamentinė asamblėja

  Svarbiausios temos