04:59 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
  211

  Opozicijos politikas mano, kad vietiniam teisingumui neišeis nuslėpti tiesos ir nuteisti jį dėl išgalvotų kaltinimų

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Buvęs Lietuvos "Socialistinio liaudies fronto" lyderis Algirdas Paleckis, kuris areštuotas nuo praėjusio rudens, parašė dar vieną laišką, kurį paskelbė portalas "Ekspertai.eu".

  Politikas rašo, kad vietos prokurorams bus sunku jį nuteisti už "išgalvotą" kaltinimą "šnipinėjimu", nes jo byla jau susidomėjo Briuselis, Strasbūras ir Berlynas.

  "Paskutinė prokurorų viltis — slaptas mano teismas. Tik tam ir išgalvotas "šnipinėjimas", "šnipų tinklas", ir "ryšys" su jau nuteistu už šnipinėjimą Filipčenka [Rusijos pilietis, nuteistas dešimčiai metų kalėjimo Lietuvoje dėl kaltinimų šnipinėjimu — Sputnik]. Visa tai — feikai, juodas melas. Ir tik slaptame teisme prokurorai viliasi sukišti galus į vandenį. Bet jie naivūs. Tiesos nenuslėpsi", — rašė Paleckis laiške.

  Buvęs SLF lyderis papasakojo apie kalėjimo sąlygas. Anot jo, kai tik jo sveikatos klausimas tapo viešas, gydytojai tuoj pat atvyko.

  Paleckis taip pat skundėsi, kad nėra sporto salės, taip pat menku prekių pasirinkimu parduotuvėje ir vėlavimu pristatyti knygas iš Lukiškių kalėjimo.

  "Nes "organai" peržengia visas ribas ir tai jau tampa pavojinga visuomenei", — užbaigia laišką Algirdas Paleckis.

  Buvęs "Socialistinio liaudies fronto" lyderis areštuotas nuo praėjusio rudens įtariant "šnipinėjimu Rusijos naudai".

  Algirdas Paleckis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

  Balandžio pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra pakomentavo publikaciją vietos žiniasklaidoje apie įtariamojo "dingimą". Prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra sulaikytas, o tyrimo detalės neatskleidžiamos tyrimo tikslais.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad europarlamentarė iš Latvijos Tatjana Ždanoka kreipėsi į Europos Parlamentą, ragindama kolegas kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas su prašymu nutraukti Paleckio politinį persekiojimą.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai sumenkina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)

  Dar šia tema

  Prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra suėmimo vykdymo įstaigoje
  Paleckis ir kitų asmenų grupė kaltinami šnipinėjimu Rusijos naudai
  Lietuvos politinis kalinys Nr. 1: už ką iš tikrųjų "sėdi" Paleckis?
  Tegai:
  byla, prokurorai, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos