16:48 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Prezidentūros duomenimis, vizito metu didžiausias dėmesys bus skiriamas gynybos, ekonomikos, finansinių paslaugų bei inovacijų klausimams

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana Nausėdiene oficialaus vizito išvyko į Vokietiją, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Nausėda su pirmąja ponia Vokietijoje lankysis rugpjūčio 14–15 dienomis.

  "Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos gynybos, saugumo ir ekonominių partnerių Europoje. Itin svarbi jos parama Lietuvai užtikrinant saugumą — Vokietija vadovauja sustiprintos priešakinės gynybos pajėgoms. Prekybinių ir ekonominių santykių plėtra, bendradarbiavimas finansinių paslaugų ir inovacijų srityse turi išlikti prioritetu ir būti sustiprintas", — sakė Lietuvos vadovas.

  Prezidentas vizito metu susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir prezidentu Franku Valteriu Šteinmejeriu. Susitikimuose bus aptariama energetinio saugumo, Astravo AE problematika, Europos Sąjungos kaimynystės politikos klausimai.

  Trečiadienį Berlyne Nausėda ir pirmoji ponia padės vainiką prie Berlyno sienos memorialo, apsilankys memorialo muziejuje ir susitiks su lietuvių bendruomene Lietuvos ambasadoje Vokietijoje.

  Pranešime pabrėžiama, kad rugpjūčio 15 dieną susitikime su Šteinmejeriu prezidentai dėmesio skirs saugumo politikai, būsimo NATO vadovų susitikimo, Rusijos ir Rytų kaimynystės klausimams. Nausėdienė tuo metu susitiks su Vokietijos prezidento žmona Elke Budenbender.

  Lietuvoje politikai nuolat pabrėžia santykių su Vokietija svarbą. Lietuvoje nuo 2017 metų vasario dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei vadovauja Vokietija.

  Vokietijos kompanija ARTEC pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus pagamino pėstininkų kovos mašinas "Vilkas".

  Pirmasis Lietuvos prezidento vizitas į užsienį įvyko iškart po inauguracijos, Nausėda apsilankė Lenkijoje.

  Dar šia tema

  "Brangioji" draugė: Kaip Lietuvai teks atsilyginti už Lenkijos pagalbą
  Istorikas: Lietuva ir Lenkija nustojo rimtai draugauti po įstojimo į ES
  Tiesiog tušti pažadai ar Nausėda iš tikrųjų atkurs partnerystę su Lenkija?
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Vokietija, Lietuva

  Svarbiausios temos