15:52 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  146

  Nausėda mano, kad šiuo metu net ir ES yra "tam tikru mastu suskilusi" dėl požiūrio į Rusiją

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu kol kas nėra apie ką kalbėti, rašo laikraštis "Komsomolskaja Pravda" su nuoroda į šalies vadovo interviu Lietuvos žiniasklaidai.

  Anot prezidento, nėra pagrindo bendrauti su Putinu — ypač atsižvelgiant į "tokią situaciją Ukrainoje".

  "Apie ką būtų galima kalbėti šiuo metu su ponu Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu? Iš esmės, kol turime tokią situaciją Ukrainoje, kol turime tolesnį įtampos eskalacijos procesą visame regione, kalbėti tiesiog diplomatinius, malonybinius žodelius nematau pagrindo, o svarbiausia — neturiu tam moralinės teisės", — sakė Nausėda.

  Be to, jis pridūrė, kad "norint apie kažką konkrečiai kalbėti, reikia turėti kalbos objektą" ir pabrėžė, kad provokuoti konfliktų ir svaidytis grėsmingais žodžiais neverta.

  Prieš savo vizitą Vokietijoje Nausėda teigė, kad Europos Sąjunga yra "tam tikru mastu suskilusi" dėl požiūrio į Rusiją. Taip pat respublikos vadovas pažymi, kad Lietuva, būdama šalia Rusijos sienos, suvokia "tikrąjį pavojų ir tikrąsias rizikas".

  Naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo pirmojoje spaudos konferencijoje po pergalės rinkimuose pareiškė, kad nežada, jog "požiūris į Rusiją pasikeis". Jo nuomone, kontaktų gerinimas gali reikšti Ukrainos "išdavystę".

  Kaip jau ne kartą pažymėjo Maskva, Rusijos ir Lietuvos santykiai patiria krizę būtent dėl ​​Vilniaus politinių sprendimų. Kaip anksčiau pareiškė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas, Lietuva Maskvos demonizavimą padarė kone nacionaliniu prioritetu.

  Anksčiau ekonomistas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad vadovaujant Nausėdai santykiai su Rusija gali būti pakoreguoti į "geresnę pusę". Tačiau kartu Nosovičius priminė, kad Nausėda nėra prorusiškas politikas, o stovintis už jo skandinavų verslas nesuinteresuotas Vilniaus ir Maskvos santykių gerinimu.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos bendradarbiavimas su Kinija neįmanomas be ryšių su Rusija
  Titovas kreipėsi į Nausėdą su prašymu paleisti Paleckį
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, santykiai su Rusija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos