15:58 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (373)
  79

  Anksčiau politikas Minsko planus paleisti Baltarusijos AE pavadino "pagrindine grėsme", kuri netrukus gali kilti Europoje

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Seimo deputatas iš partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) Žygimantas Pavilionis paskelbė apie "koalicijos" prieš Baltarusijos atominę elektrinę (AE) sukūrimą. Parlamentaras apie tai pranešė savo Facebook paskyroje.

  Pavilionis papasakojo, kad savo mintis apie būtinybę toliau kurti koaliciją prieš "Astravo monstrą" išreiškė viename Lietuvos žurnalų. Jis taip pat pareiškė, kad rugpjūčio 23 dieną "geriausi kovotojai už energetinį saugumą" iš Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Rumunijos ir Baltarusijos aptars Baltarusijos AE uždarymą Valdo Adamkaus konferencijoje.

  "Tikimės, kad šiuo klausimu Adamkaus konferencijos metu paskelbsime ir bendrą pareiškimą, kuris padės mums sutelkti diplomatines ir politines geriausių Lietuvos draugų pajėgas siekiant sustabdyti šį nesaugų Kremliaus projektą", — baigė jis.

  Anksčiau Pavilionis Minsko planus paleisti Baltarusijos AE pavadino "pagrindine grėsme", kuri netrukus gali kilti Europoje.

  Vilniaus ir Minsko ginčas dėl Baltarusijos AE

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Tikimasi, kad pirmasis energijos blokas bus paleistas šių metų pabaigoje, o antrasis — 2020 metais.

  Lietuva pasisako prieš projekto įgyvendinimą. Baltijos šalių politikai nuolat pareiškia, kad elektrinė neva kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui. Visų pirma, jie nepatenkinti vietos parinkimu Baltarusijos AE statybai, taip pat tuo, kad elektrinė statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Anksčiau Vilnius įstatymų leidybos lygmeniu atsisakė pirkti elektrą iš šalių, kuriose veikia "nesaugios" atominės elektrinės.

  Baltarusija ne kartą pareiškė, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Šalies valdžia ne kartą pabrėžė, kad objektas statomas pagal saugos standartus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra rizikos.
  Daugelis Lietuvos ekspertų ir net politikų pastaruoju metu pradėjo kalbėti, kad Lietuvos pozicija Baltarusijos AE atžvilgiu yra nelogiška ir gali sukelti ekonominių nuostolių.

  Rusijos energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pareiškė, kad branduolinės energetikos atgaivinimas Lietuvoje yra neįmanomas, nes tam reikia didelių finansinių išteklių, kurių Vilnius neturi. Realesnė yra galimybė Lietuvai susitarti su Minsku ir pradėti importuoti elektrą iš Baltarusijos AE, tačiau tai kelia "alergiją" politiniam elitui, pridūrė Kondratjevas.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (373)

  Dar šia tema

  Ekspertas: triukšmas Lietuvoje dėl Astravo AE – verksmas dėl prarastų galimybių
  Gasparianas: jokios pratybos nepadės Lietuvai įvykus avarijai Astravo AE
  Ekspertas: Lietuvos problema dėl Astravo AE neprilygsta "Brexit"
  Lietuva mano, kad Astravo AE tema turi tapti tokia pat svarbi kaip "Brexit"
  Tegai:
  Astravo AE, Baltarusija, Lietuva, Seimas, Žygimantas Pavilionis

  Svarbiausios temos