13:57 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Prezidentai ketina aptarti prekybos, ekonomikos, investicijų, tarpregioninių, aplinkos ir humanitarinių sričių, sąveikos Arktyje ir saugumo Baltijos jūros regione klausimus

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atvyko į Helsinkį Suomijos prezidento Sauli Niinisto kvietimu, kur ketina aptarti pagrindines dvišalio bendradarbiavimo temas ir apsvarstyti daugybę aktualių klausimų tarptautinėje ir regioninėje darbotvarkėje, įskaitant Rusijos Federacijos santykius su Europos Sąjunga dabartinės Suomijos pirmininkavimo ES kontekste, praneša RIA Novosti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Pranc8zijos prezidentas Emanuelis Makronas
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  Anot Rusijos Federacijos prezidento padėjėjo Jurijaus Ušakovo, prezidentai be diskusijų apie konstruktyvaus Rusijos ir Europos Sąjungos dialogo atkūrimo perspektyvas taip pat ketina aptarti prekybos, ekonomikos, investicijų, tarpregioninių, aplinkos ir humanitarinių sričių, sąveikos Arktyje ir saugumo Baltijos jūros regione klausimus.

  Savo ruožtu Suomijos prezidentas Niinisto Putino vizito išvakarėse žurnalistams sakė, kad susitikime su savo kolega iš Rusijos planuoja aptarti daugiausia geopolitinę situaciją ir Ukrainos klausimus, turint omenyje artėjantį susitikimą su Ukrainos lyderiu Vladimiru Zelenskiu.

  Savaitės pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitiko su Prancūzijos lyderiu Emanueliu Makronu oficialioje Prancūzijos prezidentų vasaros rezidencijoje — Bregansono forte.

  Derybų metu šalių prezidentai aptarė padėtį Sirijoje, Libijoje, Persijos įlankoje, Ukrainoje, taip pat Bendro visapusiško veiksmų plano dėl Irano likimą.

  Dar šia tema

  Makronas paskelbė tikįs "Europa nuo Lisabonos iki Vladivostoko"
  Rusijos Valstybės Dūma įvertino Putino ir Makrono susitikimo rezultatus
  Nausėda sako suprantantis Kaljulaid susitikimo su Putinu priežastis
  Tegai:
  Arkties regionas, Baltijos jūra, prezidentas

  Svarbiausios temos