11:19 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Merkel pabrėžė, jog Europa dės visas pastangas, kad būtų pasiekta pažanga įgyvendinant Minsko susitarimus

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Pažanga įgyvendinant Minsko susitarimus padėtų sukurti naujas sąlygas Rusijai grįžti prie G7 formato, RIA Novosti cituoja Vokietijos kanclerės Angelos Merkel žodžius.

  "Kalbant apie G7 susitikimus, 2014 metais Rusija buvo pašalinta dėl tam tikrų priežasčių, o Rusijos prezidentas [Vladimiras Putinas — Sputnik] neseniai lankėsi Prancūzijoje. Galbūt vyksta nežymus Minsko susitarimų įgyvendinimas, jei mes tikrai pajudėtume į priekį, situacija pasikeistų", — sakė Angela Merkel.

  Ji pridūrė, kad "iki šiol mes nepajudėjome tiek, kad galėtume teigti, jog priežastys nuo 2014 metų yra pašalintos".

  Merkel pabrėžė, kad šiuo atžvilgiu Europa, pirmiausia Prancūzija ir Vokietija, dabar dės visas pastangas, kad būtų pasiekta pažanga įgyvendinant Minsko susitarimus, procese dalyvaujant naujajam Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui ir Rusijos vadovui Vladimirui Putinui.

  "Šio [laukiamo — Sputnik] progreso pagrindu padarysiu išvadą, ar mes pažengėme į priekį, ar ne", — pridūrė ji.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas sutiko su Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono pasiūlymu pakviesti Rusiją į G7 viršūnių susitikimą 2020 metais JAV. Tikimasi, kad Trampas iškels šį klausimą per G7 aukščiausiojo lygio susitikimą Biarice.

  Putinas savo ruožtu teigė, kad Rusija bet kokius ryšius su G7 šalimis laiko naudingais ir neatmeta G8 formato atnaujinimo.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Vokietijos ir Amerikos santykiai "pasiekė dugną"
  Putinas ir Makronas išsakė savo lūkesčius dėl oficialių derybų
  G7 šalių ambasadoriai paragino Porošenko perduoti valdžią Zelenskiui
  Tegai:
  Minsko susitarimai, Europa, Angela Merkel

  Svarbiausios temos