03:54 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Daugumos frakcijų atstovai išreiškė pritarimą dabartiniam ekonomikos ir inovacijų ministrui

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Seimas pritarė Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros siūlymui į Europos Komisijos narius, skelbiama Seimo pranešime.

  Daugumos frakcijų atstovai išreiškė pritarimą dabartiniam ekonomikos ir inovacijų ministrui.

  "Įsitikinęs, kad šiandieninis ministras V. Sinkevičius tam yra pasirengęs, nes jis efektyviai ir nuosekliai tai darė ir vadovaudamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijai Lietuvoje. Nuo pavadinimo virsmo iš Ūkio ministerijos iki nuoseklios inovacijų politikos formavimo, skaitmeninės ekonomikos politikos įgyvendinimo, šalies informacinių išteklių formavimo kelio, mokslininkų, verslininkų, pramonininkų, prekybininkų sinergijos paieškomis, mokslinių slėnių kardinalios kaitos paieškomis", — gerų žodžių kandidatui negailėjo jo frakcijos kolega — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos vardu kalbėjęs Stasys Tumėnas.

  Pasak Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, frakcija palankiai vertino ministrą, tačiau abejojo, ar jaunystė jam nepakiš kojos, todėl nusprendė balsuoti laisvai.

  "Ar rekordiškai jaunas eurokomisaras turės pakankamą politinį svorį tarp kitų Europos lyderių?" — klausė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė.

  Buvo ir kritikos

  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma pripažino, kad frakcija kandidatūrą vertino nevienareikšmiškai.

  "Ir mūsų frakcijoje yra teigiamai vertinančių jo kandidatūrą, ir mes svarstėme, ar balsuoti laisvai, ar nepritarti, nes nepritariančių tikrai buvo dėl to, jog matome, kad gali nepakakti politinės patirties, žinių ir gali būti sudėtingas kandidatūros svarstymas Europos Parlamente", — sakė Razma.

  Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija nusprendė Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros nepalaikyti.

  Pasak frakcijos seniūno Juliaus Sabatausko, jauname amžiuje pasiekti tam tikrų aukštumų, turėti patirties ir žinių atitinkamoje srityje visada yra geras dalykas, tai yra geras bruožas.

  "Tačiau problema yra kita — trūksta bazinių žinių apie Europos institucijų veikimą", — sakė Sabatauskas.

  Iš Seimo tribūnos kalbėjusios Mišrios Seimo narių grupės narės Aušrinės Armonaitės nuomone, "šis pretendentas yra vertas pasitikėjimo atstovauti Lietuvai ir Europai sprendžiant europinius klausimus".

  Seimo protokoliniam nutarimui "Dėl pritarimo Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros siūlymui į Europos Komisijos narius" pritarė 90, prieš balsavo 10, susilaikė 6 Seimo nariai.

  Dar šia tema

  Jakeliūnas neremia Sinkevičiaus kandidatūros į Europos Komisijos narius
  ERK pritarė Sinkevičiaus kandidatūros siūlymui į EK narius
  Tegai:
  ministrai

  Svarbiausios temos