21:51 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  Pasak Rozovos, gali būti, kad konservatoriai laukė tinkamo momento, kad pasinaudotų informacija prieš ją ir frakciją

  VILNIUS, rugpjūčio 22 ― Sputnik. Lietuvos konservatoriai galėjo inicijuoti Gruzijos Parlamento atstovo laiško siuntimą į Seimą, interviu Sputnik Lietuva sakė Seimo narė Irina Rozova.

  Anot jos, paaiškėjo, kad parlamentarai, kurie kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl Rozovos dalyvavimo Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje, yra pažįstami su Gruzijos Parlamento atstovu. Jie susitiko per tarptautinius susitikimus ir yra tarpparlamentinės Lietuvos ir Gruzijos grupės dalis.

  "Nei mano kolegos iš Latvijos, nei iš Estijos, nei iš kitų Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje dalyvavusių šalių negavo tokio laiško. Visa tai buvo pradėta tokiu būdu", — Sputnik Lietuva pasakojo Rozova.

  Ji pridūrė, jog prasidėjus šiai istorijai paaiškėjo, kad į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK) pateko Valstybės saugumo departamento pranešimas, kuriame sakoma, kad jai nereikia vykti į Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos konferenciją, tačiau niekas apie tai jos pačios neinformavo.

  Uždarame Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje buvo iškeltas klausimas, ar parlamentarė Rozova turi leidimą dirbti su įslaptinta informacija. Paaiškėjo, kad ji neturėjo tokios prieigos.

  Seimo narė patvirtino, kad jau dvejus metus neturi leidimo, nors turėjo jį iki 2017 metų. "Pagal mūsų statusą Seime ir pagal atskirą valstybės tarnybos įstatymą, tam tikras pareigas užimantys žmonės turi gauti Valstybės saugumo departamento leidimą dirbti su įslaptinta informacija", — aiškina politikė.

  Rozova sakė, kad prieš dvejus metus iš frakcijos buvo pasiūlyta jos kandidatūra į Narkomanijos prevencijos komisijos pirmininko pavaduotojos postą, tada ji ir pateikė prašymą. Tačiau jai nebuvo leista dirbti su įslaptinta informacija, nes ji į specialiųjų tarnybų anketą neįtraukė informacijos apie susitikimus su Rusijos diplomatais.

  "Pasirodo, šiandien viskas pateikiama taip, kad šis pranešimas (susijęs su neprileidimu prie įslaptintos informacijos — Sputnik) tariamai buvo slaptas. Tiesą sakant, Krašto apsaugos komiteto nariai žinojo, kad šis pranešimas yra, ir laukė tinkamo momento. Štai dabar ir susiformavo nauja valdančioji dauguma, į kurią įtraukta LLRA-KŠS. Gavome du ministrų postus. Ir dabar daroma viskas, kad būtų išjudinta ši situacija", — sako Rozova.

  Ji pabrėžia, kad sąmoningai neslėpė jokių ryšių, o tik padarė klaidą. "Niekada neneigiau ir neslėpiau savo ryšių su Rusijos diplomatine atstovybe", — sako politikė.

  Parlamentarė prisipažįsta suprantanti, koks yra konservatorių tikslas — valdančioji koalicija, įskaitant prie jos prisijungusią frakciją "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga". Rozova priminė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Arvydo Anušausko žodžius, kad, kadangi ji dabar yra valdančiojoje daugumoje, "tai jau kita tema".

  Skandalas aplink Rozovą

  Rugpjūčio viduryje buvo surengtas neeilinis Seimo NSGK posėdis dėl VSD pateiktos informacijos, susijusios su Rozovos ir Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikla Tbilisyje.

  Interviu Sputnik Lietuva deputatė teigė, kad prieš komandiruotę Lietuvos parlamentarai turi gauti valdybos leidimą ir parašyti prašymą. Rozova pažymėjo, kad buvo laikomasi visų būtinų procedūrų.

  Anot jos, neigiama kolegų reakcija sukėlė nuostabą. Ji taip pat pabrėžė, kad deputatai turėtų džiaugtis, kad Lietuvai yra atstovaujama įvairiose tarptautinėse vietose, taip pat ir Tarpparlamentarinėje ortodoksų asamblėjoje.

  Vėliau paaiškėjo, kad praėjusių metų sausį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis iš Valstybės saugumo departamento (VSD) gavo neklasifikuotą laišką su informacija apie tai, kodėl Rozovai nebuvo leista naudotis svarbiais duomenimis. Konservatoriai teigė, kad šie duomenys gali kelti "grėsmę" Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad informacija apie Rozovą neleidžia jai dirbti koalicijoje su LLRA-KŠS frakcija.

  Konservatorių partija garsėja savo rusofobine pozicija bei antirusiškomis iniciatyvomis. Parlamentarai pasiūlė legalizuoti sovietų karių paminklų griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją "nusikalstama organizacija" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

  Dar šia tema

  Konservatoriai reikalauja Seimo pirmininko paviešinti informaciją apie Rozovą
  Seimo pirmininkas skelbia pasitraukiantis iš "valstiečių" partijos
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos