09:46 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  126

  G7 šalių atstovai nepalaikė JAV prezidento iniciatyvos grąžinti Rusijos Federaciją į G7

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas G7 viršūnių susitikime susipyko su kitų grupės šalių lyderiais, rašo Britanijos laikraštis "The Guardian" su nuoroda į diplomatinius šaltinius.

  Priežastimi tapo Trampo pasiūlymas grąžinti Rusiją į G7. JAV vadovas reikalavo, kad Rusija būtų grąžinta į G7, ir nesutiko su jo nepalaikančių kolegų argumentais.

  Iš susitikime dalyvavusių pasaulio lyderių Amerikos prezidentą palaikė tik pasitraukiantis Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė (Giuseppe Conte), o neutralią poziciją užėmė Japonijos ministras pirmininkas Šinzo Abė (Shinzo Abe).

  Likę — Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Kanados premjeras Džastinas Triudo (Justin Trudeau), Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas ir Europos Tarybos vadovas Donaldas Tuskas griežtai priešinosi grįžimui prie G8 formato.

  Trampas pareiškė, kad motyvai, apie kuriuos kalba jo oponentai, yra "ne toks jau svarbus dalykas", ir jis "nesutinka su šiuo požiūriu". Jo manymu, būtina, kad Rusija dalyvautų klausimų, susijusių su Iranu, Sirija ar Šiaurės Korėja, svarstyme. Anot jo, Rusijos grąžinimas bus naudingas sprendžiant daugelį pasaulio klausimų.

  JAV prezidentas pasakė, kad tarp G7 lyderių yra Maskvos grįžimo šalininkų, tačiau atsisakė juos įvardyti. Kartu jis pripažino, kad viskas "gali likti taip, kaip yra".

  Ekspertas: G7 pavirto organizacija su efemerišku autoritetu ir nauda >>

  Anksčiau paaiškėjo, kad JAV ir Prancūzijos vadovai per rugpjūčio 20 dieną įvykusį telefoninį pokalbį susitarė pakviesti Rusiją į G7 viršūnių susitikimą 2020 metais, kuris vyks JAV.

  Rusijos pozicija

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius apsvarstys kvietimą į G7 viršūnių susitikimą JAV, jei toks bus gautas.

  Kaip šiuo klausimu anksčiau pažymėjo Vladimiras Putinas, Maskva mano, kad bet kokie ryšiai su G7 šalimis yra naudingi, ir neatmeta galimybės atnaujinti G8 formatą.

  G7 aukščiausiojo lygio susitikimas prasidėjo Prancūzijoje, Biarice, šeštadienį ir truks iki pirmadienio.

  "Septyneto" formatu klubas egzistavo 1976–1997 metais. Po Rusijos įstojimo jis tapo žinomas kaip G8. 2014 metų kovo mėnesį Barako Obamos valdymo Vašingtone metu dėl įvykių Ukrainoje ir iš to kilusios JAV ir Europos santykių su Rusija krizės Vakarų asociacijos nariai nusprendė grįžti prie "septynių šalių" formato.

  Dar šia tema

  Merkel Rusijos grįžimą į G7 sieja su Minsko susitarimų įgyvendinimu
  ES pasisako prieš Rusijos grįžimą į G8
  Ekspertas: G7 pavirto organizacija su efemerišku autoritetu ir nauda
  Trampas mano, kad Putinas gali būti pakviestas į kitą G8 susitikimą
  Tegai:
  G7, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos