03:14 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Parlamentarai su savo prašymu kreipėsi į Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) Seimo nariai Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas pareikalavo parlamentinio tyrimo "dėl Rusijos neteisėtos įtakos Lietuvos politinei sistemai, jos poveikio Lietuvos vidaus politikai bei rinkimų kampanijoms".

  Jie kreipėsi į Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Dainių Gaižauską. Pranešimą paviešino Seimo kanceliarijos spaudos tarnyba.

  Konservatoriai savo prašymą pateikė po to, kai kilo skandalas dėl deputatės iš frakcijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" Irinos Rozovos.

  "Konservatoriai ragina nustatyti, "kokiais būdais Rusija ir jai atstovaujantys pareigūnai, palaikydami ryšius su Rozova bei galbūt kitais Lietuvos politikais, siekė paveikti Lietuvos politinę sistemą, vidaus politikos procesus, rinkimų kampanijas bei jų finansavimą, partijų koalicijų sudarymą", — rašoma pranešime.

  Be to, deputatai prašo išsiaiškinti, "ar Rozovos ir jos atstovaujamos politinės jėgos narių ryšiai su Rusijos žvalgybos ir saugumo struktūrų pareigūnais bei Maskvos diplomatais nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui".

  Taip pat prašoma nustatyti, ar Rozova yra verta apkaltos.

  Skandalas aplink Rozovą

  Rugpjūčio viduryje buvo surengtas neeilinis Seimo NSGK posėdis dėl VSD pateiktos informacijos, susijusios su Rozovos ir Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikla Tbilisyje.

  Interviu Sputnik Lietuva deputatė teigė, kad prieš komandiruotę Lietuvos parlamentarai turi gauti valdybos leidimą ir parašyti prašymą. Rozova pažymėjo, kad buvo laikomasi visų būtinų procedūrų.

  Anot jos, neigiama kolegų reakcija sukėlė nuostabą. Ji taip pat pabrėžė, jog deputatai turėtų džiaugtis, kad Lietuvai yra atstovaujama įvairiose tarptautinėse vietose, taip pat ir Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje.

  Vėliau paaiškėjo, kad praėjusių metų sausį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis iš Valstybės saugumo departamento (VSD) gavo neklasifikuotą laišką su informacija apie tai, kodėl Rozovai nebuvo leista naudotis svarbiais įslaptintais duomenimis. Konservatoriai teigė, kad šie duomenys gali kelti "grėsmę" Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad informacija apie Rozovą neleidžia jai dirbti koalicijoje su LLRA-KŠS frakcija.

  Konservatorių partija garsėja savo rusofobine pozicija bei antirusiškomis iniciatyvomis. Parlamentarai pasiūlė legalizuoti sovietų karių paminklų griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją "nusikalstama organizacija" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

  Dar šia tema

  Seimo komitetas rengs posėdį dėl Irinos Rozovos
  Rozova pakomentavo dalyvavimą Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje
  Konservatoriai reikalauja Seimo pirmininko paviešinti informaciją apie Rozovą
  Tegai:
  Rusija, prašymas, konservatoriai

  Svarbiausios temos