22:26 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  127

  Dabar premjerui taikoma imunoterapija ir chemoterapija, tačiau, pasak jo, darbui tai įtakos neturės

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Lietuvos mininstras pirmininkas Saulius Skvernelis šiandien patvirtino, kad serga limfoma.

  "Po rinkimų nusprendžiau atlikti profilaktinį patikrinimą, kurio metu buvo pastebėti limfinės sistemos sutrikimai, kurių anksčiau nebuvo pastebėta. Deja, tik chirurginės operacijos metu buvo įmanoma nustatyti diagnozę, kad tai — limfoma, pirminė stadija", — žurnalistams trečiadienį sakė premjeras.

  Pasak Skvernelio, kol kas liga nėra išplitusi, yra taikomas gydymas: imunoterapija ir chemoterapija.

  "Pirmą ciklą aš vakar praėjau, šiandien jaučiuosi puikiai. Du mėnesiai — rugsėjis ir spalis — ciklai turėtų būti pabaigti, gydytojai tikisi pilno pasveikimo. To tikiuosi ir aš", — kalbėjo Skvernelis.

  "Dėkoju visiems už palaikymą, už subtilumą, tokiais atvejais paaiškėja, kas yra kas Lietuvoje, artimoje aplinkoje. Tokias diagnozes išgirsta kiekvienais metais keliolika tūkstančių žmonių, aš nesu išskirtinis. Niekam to nelinkėčiau, bet toks gyvenimas. Galiu būti geru pavyzdžiu: tikrinkitės, nors ir jaučiatės puikiai", — teigė Skvernelis.

  Anot ministro pirmininko, prezidento dekretas yra toks, kad premjerui pasijutus blogiau, jį pavaduos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  "Tačiau manau, kad galėsiu pilnu pajėgumu tęsti savo darbą. (...) Vienintelis galintis kilti pavojus —infekcija", — nuramino Skvernelis.

  Premjero teigimu, gydymo ciklas pasibaigs lapkričio 4 dieną.

  Apie premjero sveikatos sutrikimą visuomenė sužinojo šią savaitę, kai Skvernelis prabilo apie prieš kelias savaites atliktą operaciją. Tada premjeras paprašė žiniasklaidos gerbti jį ir jo šeimą bei nepažeisti jo asmeninės erdvės. 

  Limfoma — tai limfinės sistemos piktybinės ligos. Vėžys pirmiausia pažeidžia limfmazgius, bet ilgainiui gali išplisti ir į kaulų čiulpus, blužnį, kepenis, plaučius bei kitus organus.

  Dar šia tema

  Skvernelis išeina atostogų
  Skvernelis papasakojo, kaip duomenys apie Rozovą paveikė koaliciją su LLRA-KŠS
  Tegai:
  liga, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos