19:55 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Anksčiau Kadris Simsonas susitiko su naująja Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Buvęs Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministras Kadris Simsonas gali gauti vieną iš portfelių Europos Komisijoje, praneša portalas "ERR.ee".

  Politikas susitiko su naująja Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen, pasiūliusią Simsonui Europos ekonomikos komisaro pareigas.

  Komisarų portfelių paskirstymas bus paskelbtas rugsėjo pradžioje. Naujoji Europos Komisija darbą pradės lapkričio 1 dieną.

  Lietuvos Vyriausybė nutarė siūlyti 28 metų ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į Europos Komisijos narius. Jo kandidatūrai jau pritarė prezidentas Gitanas Nausėda, Seimas ir vyriausybė.

  Daugelis Lietuvos politikų išreiškė susirūpinimą, kad Sinkevičius neturi pakankamai patirties ir žinių, kad galėtų dirbti EK.

  Ministras taip pat buvo kritikuojamas už tai, kad atstovauja verslo, o ne visos Lietuvos žmonių interesams ir bando kurti savo karjerą "nepaisydamas moralės principų". Šią nuomonę išsakė "agraras" Stasys Jakeliūnas, išrinktas į Europos Parlamentą.

  Sinkevičius ministro pareigas eina nuo 2017 metų. Jis yra dirbęs valstybės įmonėse "Lietuvos oro uostai", Lietuvos pašte, įstaigoje "Investuok Lietuvoje", buvo programos "Kurk Lietuvai" dalyvis. Sinkevičius taip pat yra dirbęs Vašingtono Europos analizės centre (CEPA), stažavosi Lietuvos ambasadoje Vašingtone, JAV.

  Sinkevičiaus kandidatūrą dabar turėtų patvirtinti Europos Parlamentas. Kokį postą jis gali užimti Europos Komisijoje, kol kas nežinoma.

  Dar šia tema

  Socialdemokratai nepritarė Sinkevičiaus kandidatūrai: trūksta kompetencijos
  Europarlamentaras: tikrasis egzaminas Sinkevičiaus dar tik laukia
  "Lietuvos vunderkindas": ar Europai reikalingas jaunas eurokomisaras?
  Tegai:
  Ursula von der Leyen, Europos Komisija (EK), Virginijus Sinkevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos