04:10 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Šalies vadovas pakvietė Vladimirą Zelenskį apsilankyti Lietuvoje

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, viešėdamas Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-mečio minėjimo renginiuose Lenkijos sostinėje, Varšuvoje, susitiko su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Susitikime aptarti regiono saugumo ir gynybos klausimai, Ukrainos europinę integraciją skatinančių reformų eiga, bendradarbiavimas saugumo ir ekonomikos srityse.

  "Su Ukraina mus sieja itin glaudūs politiniai, istoriniai ir kultūriniai ryšiai. Tvirtai remiame Ukrainos teritorinį vientisumą ir pasirinktą euroatlantinės integracijos kelią. Euroatlantinės integracijos greitis priklauso nuo būtinų šaliai reformų įgyvendinimo", — sakė Lietuvos prezidentas.

  Susitikime aptarti ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai informacinių technologijų, atsinaujinančios energetikos, finansinių inovacijų srityse.

  "Džiugu, kad bendradarbiauja ne tik mūsų institucijos, bet ir piliečiai, bendruomenės, verslas ir regionai. Sparčiai auga mūsų tarpusavio prekyba, abipusės investicijos. Tikimės, kad šalių ryšiai tik dar labiau stiprės", — dalijosi mintimis Gitanas Nausėda.

  Leidinyje "112.ua" rašoma, kad Lietuva patvirtino pasirengimą Tarptautinei konferencijai reformų Ukrainoje klausimais, kuri vyks 2020 metais Lietuvoje.

  Susitikimo dalyviai taip pat aptarė konflikto Donbase sprendimo klausimus. Lietuvos prezidentas pakvietė Vladimirą Zelenskį į Vilnių.

  Savo ruožtu Ukrainos valstybės vadovas kviečia lietuvius šį rudenį apsilankyti investicijų forume Mariupolyje ir dalyvauti atkuriant Donbaso infrastruktūrą.

  Dar šia tema

  Ukrainos žiniasklaida papasakojo apie skaudžią Putino ir Merkel pamoką Zelenskiui
  Rusija pakvies Zelenskį į Maskvą 75-osioms Pergalės metinėms paminėti
  Tegai:
  Lietuva, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos