07:03 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (470)
  46

  Lietuvos ministras, kaip įprasta, pažymėjo, kad prieš pradedant objekto eksploataciją Minskui reikia įgyvendinti ES rekomendacijas dėl streso testų ir pašalinti kitas problemas

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Baltarusijos ambasadoriumi Vilniuje Valerijumi Baranovskiu. Šalys aptarė statomos Baltarusijos AE saugą.

  Apie tai pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Linkevičius nurodė į Baltarusijos ir tarptautinių ekspertų bendradarbiavimo poreikį ir Europos Sąjungos rekomendacijų dėl testavimo nepalankiausiomis sąlygomis bei kitų saugos problemų pašalinimo įgyvendinimą prieš paleidžiant jėgainę.

  "Lietuva ir Baltarusija yra kaimynės ir mums svarbūs visi klausimai. Kaip ir iki šiol elgsimės pragmatiškai bei palaikysime tuos projektus ar iniciatyvas, kurios naudingos tiek ES, tiek ir mūsų dvišaliams santykiams", — pabrėžė ministras.

  Susitikime taip pat aptartos tolesnio Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo plėtros galimybės ekonomikos, transporto, švietimo, kultūros ir kitose srityse.

  "Lietuva suinteresuota, kad daugėtų turistų iš Baltarusijos, būtų supaprastintas vizų režimas tarp Europos Sąjungos ir Baltarusijos", — sakė Linkevičius.

  Naujasis Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Baranovskis skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė šių metų rugpjūčio 28 dieną.

  Baltarusijos AE statyba

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Tikimasi, kad pirmasis energijos blokas bus paleistas šių metų pabaigoje, o antrasis — 2020 metais.

  Lietuva nuolat teikia pretenzijas kaimyninei Baltarusijai dėl atominės elektrinės. Visų pirma, Lietuvos valdžia nepagrįstai kaltina Minską saugos normų pažeidimu statant objektą.

  Lietuva nuolatos ragina kitas šalis boikotuoti jėgainės statybas, tačiau nesėkmingai. Vilniaus pozicijos nepalaiko net kaimyninės Baltijos valstybės, kurios neatmeta galimybės elektrą pirkti iš atominės elektrinės. Kaip anksčiau paaiškėjo, apie pigios Baltarusijos elektros energijos importą ateityje galvoja net Latvija.

  Ekspertai ne kartą pažymėjo, kad Astravo AE elektros energija būtų naudinga Lietuvai, kuri Europos Sąjungos prašymu uždarė Ignalinos AE (IAE). Dabar Lietuva yra priversta pirkti elektrą už didelę kainą. Padėtis blogėja ir dėl Baltijos šalių sprendimo pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija).

  Interviu Sputnik Lietuva Politikos ekspertų ir konsultantų asociacijos valdybos narys, MGIMO Politikos teorijos katedros docentas Kirilas Koktyšas pažymėjo, kad kategoriška Lietuvos pozicija dėl Baltarusijos AE statybų blokuoja daugybę galimybių pačiai valstybei.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (470)

  Dar šia tema

  Išardyti elektros linijas. Lietuvai liko vienintelis būdas užkirsti kelią Astravo AE
  Lietuva vykdo žvalgybą "Baltarusijos fronte"
  "Raganų medžioklė" ir ginčas su Ryga dėl Astravo AE: kaip Lietuva praranda sąjungininkus
  Tegai:
  Baltarusija, Linas Linkevičius, Astravo AE

  Svarbiausios temos