13:33 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Nausėda kaip prezidentas pirmą kartą apsilankys ES ir NATO institucijose

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda rugsėjo 4–5 dienomis vyks į Briuselį, kur lankysis Europos Parlamente, NATO būstinėje, Europos Komisijoje, Europos Sąjungos Taryboje ir Lietuvos nuolatinėse atstovybėse ES ir NATO, praneša Prezidentūra.

  Pranešime žiniasklaidai informuojama, kad pirmąją vizito dieną Briuselyje Prezidentas susitiks su Europos Parlamento Pirmininku Davidu Sassoli, NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Antrąją vizito dieną numatyti susitikimai su ES Vadovų Tarybos Pirmininku Donaldu Tusku, ES Komisijos Pirmininku Jeanu-Claudeu Junkeriu, išrinktaisiais Europos Komisijos ir ES Vadovų Tarybos Pirmininkais Ursula von der Leyen bei Charles Micheliu.

  Susitikimuose su ES vadovais didžiausias dėmesys bus skiriamas ilgalaikės Europos Sąjungos strateginės darbotvarkės, ES daugiametės finansinės programos 2021–2027 metais, "Brexit", ES globalios politikos, Rytų partnerystės, energetinio saugumo, Astravo atominės elektrinės ir su tvariu valstybių vystymusi susijusių klausimų aptarimui.

  "Su šių metų rinkimais į Europos Parlamentą prasidėjo naujas Europos Sąjungos politinis ciklas, vyksta intensyvus pasirengimas gruodžio mėnesį vyksiančiam NATO vadovų susitikimui. Todėl šio vizito metu su ES ir NATO vadovais aptarsiu Lietuvai aktualius saugumo, globalios politikos, ekonomikos, finansų, energetikos klausimus", — sakė Nausėda.

  Susitikimuose su Stoltenbergu bus aptariama Lietuvos ir Baltijos regiono šalių saugumo situacija ir grėsmės, gynybos finansavimo klausimai, pasirengimas šių metų gruodžio mėn. NATO vadovų susitikimui Londone.

  Vizito metu prezidentas taip pat lankysis Lietuvos nuolatinėse atstovybėse ES ir NATO, kur susipažins su darbuotojais.

  Darbo vizitas Belgijoje yra šeštasis Nausėdos užsienio vizitas ir pirmasis apsilankymas ES ir NATO institucijoje kadencijos metu. Anksčiau Lietuvos vadovas jau apsilankė Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje ir Vokietijoje.

  Dar šia tema

  Lietuvos ir Indijos žemės ūkio ministerijos pasirašė bendrų darbų planą
  Žiniasklaida: Nausėda su politologais aptarė galimus santykių su Baltarusija pokyčius
  Lietuva vykdo žvalgybą "Baltarusijos fronte"
  Lietuvos politikoje kažkas ne taip: Nausėda ieško alternatyvios nuomonės
  Tegai:
  Briuselis, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos