11:48 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Prezidentas Gitanas Nausėda įsipareigojo iki 2030 metų gynybai skiriamas lėšas padidinti iki 2,5 procento

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Lietiuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu Briuselyje pareiškė apie Lietuvos planus ir toliau didinti šalies gynybai skiriamas lėšas. Apie tai praneša prezidento spaudos tarnyba.

  "Glaudžių santykių palaikymas bei stiprinimas su sąjungininkais yra ir išliks mano didžiausiu prioritetu. Užtikrinu, kad Lietuva dės visas pastangas vykdyti gynybos finansavimo ir investicijų įsipareigojimus. Jau dabar skiriame 2 procentus BVP gynybai, o iki 2030 metų planuojame gynybai skiriamas lėšas padidinti iki 2,5 procento", — cituoja prezidentą spaudos tarnyba.

  Lietuvos prezidento pranešime taip pat buvo akcentuojama Rusija ir jos keliama "grėsmė". Pasak Nausėdos, "susirūpinimą kelia Rusijos demonstruojama karinė galia bei prieš demokratines vertybes ir taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką nukreipta elgsena".

  Президент Гитанас Науседа встретился с генеральным секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом
  Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu

  Prezidentas akcentavo, kad nuolat besikeičiančioje aplinkoje ypač svarbu nuosekliai vykdyti NATO adaptaciją ir užtikrinti, kad visi ankstesni NATO viršūnių sprendimai dėl gynybos ir atgrasymo sustiprinimo būtų visiškai įgyvendinti.

  "Lietuva taip pat tęs savo tarptautinius įsipareigojimus, prisidedant prie NATO misijų ir operacijų, kad būtų užtikrintas pasaulio saugumas bei taika", — teigiama pranešime.

  Nausėda taip pat išreiškė palaikymą Gruzijai ir Ukrainai, pabrėždamas, kad NATO turi padėti šioms šalims įgyvendinant euroatlantinės integracijos reformas bei stiprinant savo, o kartu ir viso regiono saugumą ir atsparumą "Rusijos ardomajai veiklai".

  Baltijos šalys yra ypač suinteresuotos stiprinti NATO regione. Anksčiau Lietuvos gynybos ministras Raimundas Karoblis ragino JAV dislokuoti oro gynybą Baltijos šalyse. Anot jo, "net palyginti nedidelis amerikiečių karinis pajėgų buvimas", pavyzdžiui, Aljanso greitojo reagavimo pajėgų dislokavimas Lietuvoje, "žymiai sustiprins NATO atgrasymo pajėgumus".

  Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia nieko pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kursto antirusišką isteriją, siekdamos kuo labiau priartėti prie Rusijos sienų.

  Tegai:
  gynyba, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos