03:25 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Partijos atstovai susitiko su Lietuvos vadovo patarėjais ir aptarė jo iniciatyvas

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) įvertino Gitano Nausėdos sprendimus respublikos prezidento poste. Apie tai pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Parlamentarai susitiko su prezidento kanceliarijos atstovais ir susipažino su šalies vadovo pasiūlymais. Jie pažymėjo, kad Nausėda žengia "teisingus, nors ir kuklius" žingsnius žadėtos "gerovės valstybės" link.

  "Kai kuriuos juos dar reikia svarstyti, galbūt apjungti su jau Seime pateiktais projektais, kaip pavyzdžiui, Miškų įstatymo pataisos, kuriomis prezidentas siekia riboti plynus miškų kirtimus", — pareiškė LSDP frakcijos vadovas Julius Sabatauskas.

  Partijos pirmininkas Gintautas Paluckas atkreipė dėmesį į prezidento pasiūlymą dėl pajamų apmokestinimo pakeitimo. Anot jo, svarbu mažinti netolygų pajamų apmokestinimą.

  Socialdemokratai taip pat ketina paremti iniciatyvas, skirtas socialinei ir ekonominei atskirčiai mažinti. Deputatai pasiūlė jas sustiprinti ir išplėsti kitais pasiūlymais.

  Partijos atstovai pabrėžė, kad nors pirmieji prezidento siūlymai didelių pokyčių nežada, tačiau jie nukreipti "gerovės valstybės kūrimo kryptimi". Socialdemokratai patikino, kad šie pasiūlymai nebus blokuojami Seime, nes jie daugeliu aspektų sutampa su jų idėjomis.

  Nausėda pradėjo eiti Lietuvos prezidento pareigas šių metų liepos 12 dieną. Per kol kas neilgą buvimą naujose pareigose jis surengė keletą vizitų užsienyje, visų pirma pas artimiausius kaimynus, vetavo miškų įstatymo ir valstybės turto disponavimo įstatymo pataisas, taip pat kelis kartus išreiškė respublikai strategiškai svarbią poziciją.

  Remiantis gyventojų apklausa, 85% lietuvių teigiamai vertina Nausėdą.

  Dar šia tema

  Lietuva vykdo žvalgybą "Baltarusijos fronte"
  Nausėda su Ukrainos prezidentu aptarė ekonominio bendradarbiavimo klausimus
  Lietuvos politikoje kažkas ne taip: Nausėda ieško alternatyvios nuomonės
  Nausėda atleido teisėją Čekanauską
  Nausėda pasiūlė planą Seimui, kaip pagerinti Lietuvos gyventojų gyvenimą
  Tegai:
  Lietuva, Gitanas Nausėda, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP)

  Svarbiausios temos