12:10 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Pasak Seimo vadovo, jis traukiasi iš partijos pats, nes nenori suteikti "valstiečiams" galimybės jį nušalinti

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien planuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai įteikti pareiškimą, kad palieka partiją, praneša laikraštis "Ekspress nedelia".

  "Esu parašęs pareiškimą, šiandien vakare turime LVŽS Kauno rajono skyriaus susirinkimą, kuriame aš pateiksiu pareiškimą, kad išstoju iš sąjungos, ir tikiuosi, kad skyrius patvirtins", — pareiškė Parlamento vadovas.

  Pranckietis taip pat pareiškė, kad į LVŽS grįžtų, jeigu joje nebebūtų dabartinio lyderio Ramūno Karbauskio.

  Pasak Seimo vadovo, jis traukiasi iš partijos pats, nes nenori suteikti galimybės jį nušalinti.

  Anksčiau LVŽS taryba patvirtino pasirašytą keturių partijų koalicijos sutartį, pagal kurią Seimo vadovo postas atitenka "socialdarbiečiams". Tačiau Seimo pirmininkas atsistatydinti atsisako, teigdamas, kad jo postas "socialdarbiečiams" perleistas iš keršto.

  Penktadienį LVŽS planuoja surengti tarybos posėdį, kuriame bus svarstomas Pranckiečio nušalinimas iš partijos už jos tarybos ir valdybos sprendimų nevykdymą.

  Liepos pradžioje keturios Lietuvos Seimo partijos pasirašė naują koalicijos sutartį. Valdančiąją daugumą sudaro partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDP), "Tvarka ir teisingumas" ir "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS). Naują koaliciją sudaro 76 deputatai.

  Dar šia tema

  "Raganų medžioklė" ir ginčas su Ryga dėl Astravo AE: kaip Lietuva praranda sąjungininkus
  Nausėda pasiūlė planą Seimui, kaip pagerinti Lietuvos gyventojų gyvenimą
  Pranckietis ragina įvertinti "Rusijos įtaką" Lietuvos politikos sistemai
  Tegai:
  valstiečiai, Viktoras Pranckietis

  Svarbiausios temos