16:57 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Siekiant skirti papildomą biudžetą Baltijos regiono gynybai, teks perskirstyti lėšas, o tai bus labai sunku pasiekti, sakė ekspertas Vladimiras Bruteris

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentas paragino padidinti NATO lėšas Baltijos šalių gynybai. To jis paprašė vizito Briuselyje metu, pranešė Prezidentūra.

  "Esame labai laimingi priimdami NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje, tačiau to neužtenka", — sakė jis Stoltenbergui.

  Be to, Nausėda pakvietė NATO generalinį sekretorių į Lietuvą, kad įteiktų jam Vytauto Didžiojo ordiną.

  Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinio humanitarinių ir politinių tyrimų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris teigė, kad Lietuvos vadovo kreipimasis į Stoltenbergą yra būtinas tik norint atkreipti JAV dėmesį.

  "Manau, kad šis klausimas yra nukreiptas ne Stoltenbergui, o JAV. Natūralu, kad NATO tam neturi pakankamai išteklių. Visi organizacijos planai nustatyti daugeliui metų. Jei šiuo metu to nėra NATO planuose, akivaizdu, kad tam reikia papildomo biudžeto, papildomo paramos teikėjo ar sutikimo perskirstyti lėšas, o tai labai sunku pasiekti. Todėl tai yra tik netiesioginis kreipimasis į Stoltenbergą, o tiesiogiai ši apeliacija nukreipta į Amerikos vadovybę, kuri ją dažnai naudoja siekdama padaryti savas išvadas.

  Greičiausiai jam (Nausėdai — Sputnik) pats Vašingtonas rekomendavo kreiptis į NATO, o tada jie spręs remdamiesi apeliacija. Patirtis rodo, kad didžiųjų Vakarų žiniasklaidos agentūrų atstovai retai atvyksta į Rytų Europą. Jiems tai nėra prioritetas. <...> Ordino įteikimas, greičiausiai, yra specialiai sugalvota priežastis, kad atvyktų Stoltenbergas, bet, matyt, net ir čia Stoltenbergas neskuba", — teigė ekspertas.

  Baltijos šalys šiuo metu siekia gauti papildomų oro gynybos pajėgų.

  Anksčiau Lietuvos gynybos ministras Raimundas Karoblis ragino JAV dislokuoti oro gynybą Baltijos šalyse. Anot jo, "net palyginti nedidelis amerikiečių karinis pajėgų buvimas", pavyzdžiui, Aljanso greitojo reagavimo pajėgų dislokavimas Lietuvoje, "žymiai sustiprins NATO atgrasymo pajėgumus".

  Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia nieko pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kursto antirusišką isteriją, siekdamos kuo labiau priartėti prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kada bus atgabentos oro gynybos sistemos iš Norvegijos
  NATO Baltijos jūroje mokysis reaguoti į teritorines pretenzijas
  Nausėda pažadėjo Stoltenbergui didinti šalies gynybos finansavimą
  Tegai:
  Lietuva, NATO, oro gynybos sistemos

  Svarbiausios temos