03:51 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Lietuvos ir Lenkijos santykiuose yra daug problemų ir jas pavyksta užmaskuoti tik Rusijos sąskaita, mano ekspertas Sergejus Rekeda

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su savo kolega iš Lenkijos Jaceku Čaputovičiumi ir atkreipė dėmesį į pozityvią dvišalių santykių dvasią. Anot jo, Lietuvą ir Lenkiją sieja ne tik bendra praeitis, bet ir ateitis.

  Interviu Sputnik Lietuva Lomonosovo vardo Maskvos valstybinio universiteto informacijos ir analizės centro ekspertas Baltijos šalyse ir vyriausiasis portalo "RuBaltic.Ru" redaktorius Sergejus Rekeda pažymėjo, kad šalių santykiai grindžiami vien rusofobija.

  Anot jo, Lietuvos ir Lenkijos santykiai niekada nebuvo pozityvūs, tačiau dabar šalims naudinga "draugauti" prieš Rusiją.

  "Lenkijai svarbu, kad santykiuose su Rusija Lietuva veiktų vieningai su Varšuva. Lietuva taip pat yra suinteresuota, kad Lenkija remtų antirusišką politiką ES... proamerikietišką. Nors net ir santykių su Vašingtonu atveju yra tam tikra konkurencija..." — teigė Rekeda.

  Kita vertus, žurnalistas pabrėžė, kad nepaisant kai kur sutampančio požiūrio, Lietuvos ir Lenkijos pozicijos kai kuriais klausimais visgi labai skiriasi. Rekeda kaip pavyzdį paminėjo situaciją dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybos.

  "Lenkija visgi laikosi pragmatiškesnio požiūrio į Rusijos ir Baltarusijos atominį projektą, nors iš pradžių taip pat buvo konkurencija atominiuose projektuose... Bet Lietuvai tai yra principinis klausimas, kurį ji šiuo metu iškelia visose šalyse — savo partnerėse", — pažymėjo ekspertas.

  Jo nuomone, Lenkijos ir Lietuvos santykiuose yra daug problemų, tačiau kol kas visos jos yra paslėptos po rusofobijos "kilimu".

  "Kai ši sutvirtinanti ir suartinanti idėja išnyks, pirmame plane pasirodys krūva įvairių istorinių, ideologinių prieštaravimų, yra ir ekonominių, ir klausimas, vėlgi, santykiai su Briuseliu ir taip toliau", — užbaigė Rekeda.

  Dar šia tema

  Nausėda ir Rusija: jau aišku, kad užsienio politikoje Lietuva turi Grybauskaitę-2
  Baltijos šalis apjungė bendra kova. Dėl pinigų ir JAV dėmesio
  Ekspertas: rusofobijos lygis Baltijos šalyse — ne riba
  Politologas: ES nusispjauti, kad Latvija auklėja vaikus "Waffen-SS" pavyzdžiu
  Baltijos šalių diplomatijos "pergalė": kaip Rusijos armija paliko Baltijos šalis
  Tegai:
  Rusija, rusofobija, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos