07:06 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Balsavimas prasidėjo 7:00 ryto ir tęsis iki 20:00

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Sekmadienį Lietuvoje vyksta nauji rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

  Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apylinkėse balsavimas prasidėjo 07:00 ryto, rinkėjai gali išreikšti savo valią iki 20:00.

  VRK duomenimis, balsavimo teisę turi 110 tūkst. 406 rinkėjai.

  Rinkimai vyksta, nes minėtose apygardose išrinkti politikai atsisakė mandatų ir Seime atsilaisvino trys vietos.

  Žirmūnuose išrinkta Aušra Maldeikienė tapo europarlamentare, rinkimai Gargždų ir Žiemgalos apygardose rengiami, nes čia išrinkti Seimo nariai "valstietis" Bronius Markauskas ir liberalas Vitalijus Gailius atsisakė mandatų dėl mero pareigų.

  VRK, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Žirmūnų apygardoje dėl Seimo nario mandato varžosi vienuolika politikų, Gargždų apygardoje — dešimt kandidatų, o Žiemgalos apygardoje — šeši.

  Išankstinis balsavimas prasidėjo rugsėjo 5 dieną. Rinkėjų aktyvumas pirmąją balsavimo iš anksto dieną sudarė 0,55 proc. Bendras rinkėjų aktyvumas naujų rinkimų į Seimą vienmandatėse Žirmūnų Nr. 4, Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 rinkimų apygardose antrąją balsavimo iš anksto dieną buvo 1,50 proc.

  Nuo rugsėjo 7 dienos 01:00 nakties iki rugsėjo 8 dienos 20:00 draudžiama bet kokia rinkimų agitacija, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui.

  VRK primena, kad jei pirmąjį kartą balsuojant Seimo nariai nebus išrinkti, š. m. rugsėjo 22 d. bus organizuojamas pakartotinis balsavimas, o š. m. rugsėjo 20 ir 21 dienomis vyks išankstinis balsavimas namuose.

  Dar šia tema

  LSDP testas Žirmūnuose: ar atėjo laikas Palucko pergalei
  Nusivylėte partijomis — įkursime jums dar vieną
  Tegai:
  Seimas, rinkimai

  Svarbiausios temos