16:03 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)
  85

  URM pranešime pabrėžiama, kad Lietuva tikisi, jog mainai nepakenks Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos tyrimui

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą dėl Rusijos ir Ukrainos sulaikytų asmenų mainų.

  "Raginame Rusiją besąlygiškai išlaisvinti kitus Rusijos Federacijos teritorijoje neteisėtai laikomus Ukrainos piliečius. Tikimės, kad įvykęs apsikeitimas kaliniais nepakenks Malaizijos avialinijų lėktuvo, skridusio reisu MH17 virš Ukrainos, tragiškos katastrofos tyrimui, kaltininkų nustatymui ir patraukimui baudžiamojon atsakomybėn", — rašoma pranešime.

  Maskva ir Kijevas šeštadienį vykdė sulaikytų asmenų mainus pagal formulę "35 už 35". Lėktuvas su išlaisvintais rusais po pietų nusileido Maskvos Vnukovo oro uoste. Beveik tuo pačiu metu lėktuvas su Ukrainos piliečiais atvyko į Boryspilį. Tarp atvykusiųjų į Rusiją buvo Kirilas Višinskis, "RIA Novosti Ukraine" vyriausiasis redaktorius, kuris daugiau nei metus praleido įkalintas.

  Vasaros pabaigoje Maskva ir Kijevas pradėjo darbą dėl nuteistųjų ir sulaikytų asmenų išleidimo vienu metu. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per Rytų ekonomikos forumą teigė, kad netrukus bus išspręstas piliečių išlaisvinimo klausimas.

  Rusijos politikai, žmogaus teisių aktyvistai ir parlamentarai sveikina šeštadienį įvykusius sulaikytųjų mainus tarp Maskvos ir Kijevo.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Rusijoje ir Ukrainoje sulaikytųjų piliečių mainus pavadino labai svarbiu žingsniu.

  "Nepaisant to, kad buvo provokacijų ir objektyvių sunkumų, procesas vis tiek įvyko. Labai svarbus žingsnis. Būtina išlaikyti tokį požiūrį į problemų sprendimą, o ne į jų gilinimą. Politinė valia ir sistemingas kruopštus darbas duoda vaisių", — šeštadienį savo Facebook paskelbė Zacharova.

  Šeštadienio vakarą Kremliaus spaudos tarnyba paskelbė, kad Ukrainos ir Rusijos prezidentai Vladimiras Zelenskis ir Vladimiras Putinas Ukrainos iniciatyva pasikalbėjo telefonu.

  Valstybių vadovai atkreipė dėmesį į tai, kad norint išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje būtina laikytis paliaubų, taip pat nuosekliai išvesti pajėgas iš kontaktinės linijos. Prezidentai susitarė dėl tolesnių ryšių.

  Temos:
  Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)

  Dar šia tema

  Ukrainos teismas nusprendė paleisti Višinskį į laisvę
  Kirilas Višinskis: mano artimiausias tikslas — apginti savo gerą vardą
  Višinsko advokatas pareiškė, kad žurnalistui negrąžinti dokumentai
  Tegai:
  Kirilas Višinskis, Užsienio reikalų ministerija, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos