15:25 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Anksčiau Lietuvos prezidentas teigė, kad reikia politinio dialogo su Baltarusija, nes šiuo metu šių valstybių santykiai yra įšaldyti, ir tokia jų tąsa Vilniui nebus naudinga

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Lietuvos valdžia dar nesvarstė galimybės surengti prezidento Gitano Nausėdos ir Baltarusijos vadovo Aleksandro Lukašenkos susitikimą, praneša rubaltic.ru su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą. 

  Pasak Lietuvos prezidento patarėjos Astos Skaisgirytės, tam, kad būtų galima bendrauti su Baltarusija, nebūtinai reikia kviesti prezidentą Lukašenką į Lietuvą.

  Pasak jos, "galima bendrauti labai darbiniam lygmeny, ką prezidentas ne kartą akcentavo".

  "Nežinau, ar dabar yra sąlygos į Vilnių kviesti prezidentą Lukašenką. Ar mes turėtume rodyti politinius gestus — ateitis parodys", — klausimą apie dviejų valstybių vadovų susitikimo galimybę pakomentavo Nausėdos patarėja.

  Ji pridūrė, kad Nausėda mano, jog būtina įsitraukti į "klasikinę diplomatiją", į dialogą su Minsku. Anksčiau Lietuvos prezidentas teigė, kad reikia politinio dialogo su Baltarusija. Jo manymu, šiuo metu santykiai tarp šių valstybių yra įšaldyti, ir tokia jų tąsa Vilniui nebus naudinga.

  Tai nėra pirmieji Lietuvos prezidento pareiškimai apie santykių su Baltarusija gerinimą. Anksčiau jis kartu su politologais ir šalies užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi aptarė galimus santykių su Baltarusija pokyčius. Nausėda taip pat teigė, kad Vilnius yra suinteresuotas "nepriklausoma kaimyne savo rytiniame pasienyje".

  Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka išreiškė viltį užmegzti konstruktyvius Baltarusijos ir Lietuvos ryšius. Kartu Baltarusijos vadovas pabrėžė, kad jokiu būdu nenutrauks santykių "su broliška Rusija".

  Lietuvos ir Baltarusijos santykiai pablogėjo dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybų Gardino regione, 50 kilometrų nuo Vilniaus.

  Lietuva reiškia pretenzijas dėl Baltarusijos atominės elektrinės nuo pat tada, kai Minskas priėmė sprendimą ją statyti. Lietuvos Seimas nutarė, kad elektrinė kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui". Minskas, savo ruožtu, užtikrina, kad atominė elektrinė atitiks aukščiausius saugos standartus.

  Baltarusijos AE statoma netoli Astravo miesto, Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės. Statybų rangovas — "Atomstroieksport". Pirmąjį elektrinės bloką planuojama pradėti eksploatuoti šių metų pabaigoje, o antrąjį — 2020 metais.

  Dar šia tema

  Linkevičius padėkojo Lenkijai už energijos iš Astravo AE atsisakymą
  Baltarusijos prezidentas nuėmė arbūzų derlių merginų apsuptyje — video
  Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos — atsakas į NATO agresiją
  Lukašenka paaiškino, kodėl Baltarusija uždarė sieną su Ukraina
  Tegai:
  Lietuva, susitikimas, Aleksandras Lukašenka, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos