16:51 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)
  55

  Diplomatinė atstovybė Lietuvos politinį kursą pavadino aklu ir neperspektyviu

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje apkaltino Lietuvos diplomatinę tarnybą atsilikimu nuo Europos ir pasaulio tendencijų. Pranešimas išplatintas Rusijos diplomatinės atstovybės tinklalapyje.

  "Lietuvos diplomatinė tarnyba pastebimai atsilieka nuo dabartinės Europos ir pasaulio tendencijos, kuriai būdinga ieškoti sąlyčio taškų Ukrainos atžvilgiu, vykdant Normandijos formatą, ir tęsia savo aklą ir neperspektyvų kursą skatinti abipusį priešiškumą", — rašoma ambasados pranešime.

  Ambasada pažymėjo, kad Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai džiugina visus sveiko proto žmones. Šiuo atžvilgiu "Twitter" paskelbtas Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pareiškimas visiškai nesuprantamas.

  Savo pranešime Lietuvos ministras rašė apie "Ukrainos politinių kalinių grąžinimą" ir apgailestavo, kad Kijevas už tai sumokėjo "per didelę kainą".

  Ambasada pažymėjo, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerijos raginimas paleisti "kitus neteisėtai sulaikytus Ukrainos piliečius" ir Lietuvos diplomatų patikinimas, kad kalinių mainai "nepakenks MH17 katastrofos tyrimui", atrodo lygiai taip pat netinkamai.

  Rugsėjo 7 dieną Rusija ir Ukraina apsimainė kaliniais. Iš viso mainuose dalyvavo po 35 žmones iš abiejų pusių. Tarp jų buvo portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis, kuris buvo sulaikytas Kijeve praėjusių metų gegužės 15 dieną.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pabrėžė, kad tai, kas įvyko (mainai), yra politinės valios ir sistemingo bei kruopštaus darbo rezultatas.

  Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas buvo sulaikytas Kijeve praėjusių metų gegužę. Jis buvo apkaltintas valstybės išdavyste ir parama nepripažintoms Donbaso respublikoms. Pats žurnalistas kaltinimus pavadino melu ir manipuliacija, pažymėdamas, kad per jo, kaip portalo vadovo, darbo laiką Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) niekada nepareiškė jam pretenzijų.

  Rugpjūčio pabaigoje Višinskis buvo paleistas, tačiau jis privalės atvykti į teismą arba pas tyrėją.

  Temos:
  Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)

  Dar šia tema

  Lietuvos URM pakomentavo sulaikytųjų mainais tarp Ukrainos ir Rusijos
  Peskovas paaiškino, kodėl Putinas oro uoste nepasitiko išlaisvintų rusų
  Tegai:
  Lietuva, Ukraina, Rusijos ambasada Lietuvoje

  Svarbiausios temos