17:35 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Kandidatui iš Latvijos Valdžiui Dombrovskiui pasiūlyta kuruoti platų ekonominių ir finansinių klausimų bloką

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Europos Komisijos skyrius, susijęs su sankcinių priemonių parengimu ir atsiskaitymu ES diplomatijos vadovui naujoje EK struktūroje, bus patikėtas Komisijos pirmininko pavaduotojui ekonomikos klausimais, kuriuo turėtų tapti kandidatas iš Latvijos, praneša RIA Novosti.

  Antradienį naujoji EK vadovė Ursula von der Leyen Briuselyje pristatė būsimos EK struktūrą, kuri pradės dirbti lapkričio 1 dieną. Kandidatui iš Latvijos Valdžiui Dombrovskiui, kaip pirmininko pavaduotojui, buvo pasiūlyta kuruoti platų ekonominių ir finansinių klausimų bloką.

  Pagal atnaujintą pareigų paskirstymo EK schemą, penktasis Užsienio politikos priemonių tarnybos skyrius buvo pašalintas iš pirmininko pavaduotojo ir vyriausiojo įgaliotinio ES užsienio ir saugumo politikos klausimais, kuriuo turėtų tapti kandidatas iš Ispanijos, Josep'o Borrell'o kompetencijos.

  "Užsienio politikos priemonių tarnybos pokyčiai: dalis penktojo departamento, nagrinėjančio sankcijas, iš šios tarnybos perkeliama į pagrindinį finansinio stabilumo, finansinių paslaugų ir ES kapitalo rinkų skyrių", — nurodyta EK dokumente.

  Be to, EK struktūroje naujojo vykdomojo viceprezidento ekonomikos klausimais žinioje atsirado du nauji skyriai: sankcijų ir kovos su pinigų plovimu klausimais.

  Anksčiau EK užsienio politikos priemonių tarnyba buvo tiesiogiai atskaitinga ES vyriausiajam įgaliotiniui užsienio reikalų ir saugumo politikos klausimais. Jis glaudžiai bendradarbiauja su Europos išorės veiksmų tarnyba (Užsienio reikalų tarnyba) ir su ES ambasadomis visame pasaulyje, taip pat dalyvauja rengiant ir įgyvendinant su užsienio politika susijusią veiklą.

  Dar šia tema

  Ekspertė: ES įvyko lūžis dėl rusakalbių teisių Baltijos šalyse
  Europos Komisija priminė Didžiosios Britanijos įsipareigojimus ES
  Europos Komisija ketina sumažinti daugumos žuvų žvejybą Baltijos jūroje
  Paskelbtas naujos Europos Komisijos kandidatų sąrašas
  Tegai:
  Latvija

  Svarbiausios temos