21:24 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
  298

  Be to, savo laiške EP narei iš Latvijos Paleckis tvirtino, kad prieš jį šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje vyks slaptas teismo procesas

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Buvęs Lietuvos "Socialistinio liaudies fronto" lyderis Algirdas Paleckis parašė Europos Parlamento narei iš Latvijos Tatjanai Ždanokai laišką, kuriame paaiškino, kodėl, jo manymu, jis laikomas kalėjime. Ždanoka laišku pasidalino savo Facebook paskyroje.

  Ji pažodžiui pacitavo Paleckio laišką, kuriame jis teigia, kad visa jo byla susieta su jo ryšiais su rusais.

  "Norėčiau, kad jūs ir toliau pasakytumėte tiesą apie mano "bylą". O ji paprasta: tai kerštas už tai, kad domėjausi Sausio 13-osios byla ir domiuosi iki šiol. Ir už mano bendravimą su rusais. Tai viskas. Jei Sausio 13-oji yra tabu, tada tegul tai paskelbs. Jei rusai raupsuotieji — tegul ir tai paskelbia", — rašo Paleckis.

  Tačiau, anot jo, jis turi teisę domėtis viskuo, nes yra profesionalus žurnalistas. Be to, politikas atkreipia dėmesį į tai, kad šiuo metu Lietuvos Seime vyksta Irinos Rozovos persekiojimas. Pasak jo, tai daroma irgi "vien dėl ryšių su rusais, su deputatais iš stačiatikių šalių".

  Paleckis teigia, kad teismas prieš jį vyks "už uždarų durų", teisėsauga planuoja "prisidengti valstybės paslaptimi", nes viešame posėdyje viskas būtų labai aišku.

  "Taigi tokiais "pagrindais", kaip mano atveju, tampa įmanoma nuteisti 7-10 metams "už šnipinėjimą" bet ką, kas jiems nebepatiko", — tikina Paleckis.

  Jis primena, kad rugsėjo 16–27 dienomis Varšuvoje vyks ESBO susitikimas, kurio metu bus nagrinėjami su žmogaus teisėmis susiję klausimai. Pasak Paleckio, svarbu ten pasakyti, kad "keršijama žurnalistui už jo vykdomą Sausio 13-osios bylos tyrimą — tai yra tiesioginis puolimas prieš propaguojamą žodžio ir spaudos laisvę".

  Be to, laiške Paleckis užsimena, jog panašų laišką išsiuntė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkui Valdemarui Tomaševskiui.

  Paleckio byla

  Buvęs "Socialistinio liaudies fronto" lyderis areštuotas nuo praėjusio rudens įtariant "šnipinėjimu Rusijos naudai".

  2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

  Balandžio pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra pakomentavo publikaciją vietos žiniasklaidoje apie įtariamojo "dingimą". Prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra sulaikytas, o tyrimo detalės neatskleidžiamos tyrimo tikslais.

  Liepą Kauno apylinkės teismas pratęsė Paleckio suėmimą 3 mėnesiams, po to gynyba pateikė ieškinį, kad būtų sušvelninta kardomoji priemonė, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas atmetė advokato prašymą.

  Be to, politiko advokatas Algis Petrulis teigė, kad jo kliento sveikata blogėja.

  Praeitame laiške Paleckis rašė, kad vietos prokurorams bus sunku jį nuteisti už "išgalvotą" kaltinimą "šnipinėjimu", nes jo byla jau susidomėjo Briuselis, Strasbūras ir Berlynas.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Europos Parlamento narė iš Latvijos Tatjana Ždanok kreipėsi į Europos Parlamentą, ragindama kolegas kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas su prašymu nutraukti Paleckio politinį persekiojimą.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai pamina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

  Sausio 13-oji

  Lietuvos Aukščiausioji Taryba 1990 metų kovo 11 dieną paskelbė respublikos nepriklausomybę. 1991 metų sausio mėnesį Lietuvoje prasidėjo protestai, į respubliką buvo išsiųstos specialiosios pajėgos. Sausio 13-osios naktį sovietų šarvuočių kolona pasiekė Vilniaus centrą.

  Susidūrimų metu šalia Vilniaus televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti. Tai pat įvykių metu žuvo Tarybinės armijos desantininkas leitenantas Viktor Šatckich, jis buvo nušautas šūviu į nugarą.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)

  Dar šia tema

  Lietuvos politinis kalinys Nr. 1: už ką iš tikrųjų "sėdi" Paleckis?
  Teismas atsisakė paleisti Paleckį iš tardymo izoliatoriaus
  Paleckis papasakojo, ko Lietuvos prokurorai tikisi jo byloje
  Kas valdo Lietuvą: liaudis ar verslas?
  Tegai:
  Sausio 13-osios byla, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos