02:30 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Butkevičius gali tapti Vytauto Kamblevičiaus vadovaujamos naujos parlamentinės frakcijos nariu

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Seimo narys, buvęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pasitraukė iš Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDD) frakcijos, rašoma partijos tinklalapyje.

  Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija gavo oficialų Seimo nario Algirdo Butkevičiaus prašymą pasitraukti iš frakcijos. LSDD frakcija dokumentą priėmė, jos narys, LSDDP pirmininkas ir Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad kolegos nuoširdžiai linki Algirdui Butkevičiui sėkmės realizuojant save, ir primena, jog frakcijos durys jam nėra užtrenktos.

  LSDD frakcijoje lieka dirbti 10 narių.

  Butkevičius gali tapti Vytauto Kamblevičiaus vadovaujamos naujos parlamentinės frakcijos nariu. Anot parlamentarų, sudaryta grupė gali tapti valdančiosios daugumos dalimi ir pretenduoti į ministro portfelį.

  Naująją frakciją kuria keturi buvę Tvarkos ir teisingumo frakcijos nariai. Ją sudarys skilusi frakcija "Tvarka ir teisingumas", kai kurie Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovai ir mišri Seimo grupė.

  Trečiadienį Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė pakvietęs naują frakciją į valdančiąją daugumą. Jis taip pat pažymėjo, kad visi deputatai, kurie šiuo metu planuoja tapti frakcijos nariais, balsavo už vyriausybės programą.

  Algirdas Butkevičius

  2004–2005 metais jis buvo finansų ministras, 2006–2008 metais — susisiekimo ministras. 2008–2009 metais ėjo LSDP pirmininko pareigas, 2009 metais dalyvavo prezidento rinkimuose ir užėmė antrąją vietą, surinkęs 11,8 proc. balsų.

  Po socialdemokratų pergalės 2012 metų Seimo rinkimuose tapo ministru pirmininku.

  Po 2016 metų Seimo rinkimų jis kandidatavo į Lietuvos Seimo vicepirmininko postą, tačiau jo kandidatūra nebuvo patvirtinta. Manoma, kad jo partijos nariai neatleido buvusiam premjerui už valdančiosios partijos, užėmusios trečiąją vietą Seimo rinkimuose, pralaimėjimą.

  Dar šia tema

  Buvęs prezidentų patarėjas konsultuos konservatorius
  Majauskas atsinešė į Seimą kanapių aliejaus
  Seime aptartos kovos su Astravo AE elektra priemones
  Tegai:
  Algirdas Butkevičius

  Svarbiausios temos