18:10 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Rozova interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, jog kai kurie parlamentarai nuėjo taip toli, kad kalba apie nepasitikėjimo votumą daugeliui kolegų Seime

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Lietuvos Seimo narė, frakcijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS) narė Irina Rozova tikisi, kad Seimo jos atžvilgiu atliekamas tyrimas bus objektyvus.

  Interviu Sputnik Lietuva Rozova pažymėjo, kad nesiruošia palikti Seimą, nes tam nėra jokios priežasties. Kita vertus, tai, kas vyksta Seime, Rozova apibūdino kaip chaosą.

  "Galima apkalta gresia ne tik man, bet ir tiems Seimo nariams, kurie žinojo apie šią pažymą ir nesiėmė jokių veiksmų. Čia yra ką veikti. Kodėl nesiėmė? Tikriausiai, neskyrė jai reikšmės, kaip [Viktoras] Prancketis ir aš, nes jei dokumente, kurį pateikia VSD, keturis ar penkis kartus pavartoti žodžiai "tikriausiai buvo", "galbūt pasakė", tai, be abejo, gali sukelti abejonių ir netgi nustebinti", — teigė politikė.

  Neseniai Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nusprendė, kad būtina ištirti ne tik Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais, bet ir politikų, gavusių informacijos apie tai, kad VSD neleido jai dirbti su įslaptinta informacija, veiksmus.

  Anot Rozovos, "apkaltinti bando visus": tuos, kurie žinojo apie VSD pažymą, ir tuos, kurie apie ją nežinojo, ir net tuos, kurie yra NSGK nariai, nes jie turėjo susipažinti su įslaptintą medžiaga, bet to nepadarė. Seimūnė juokavo, kad artėja "masinė apkalta".

  Pasak Rozovos, NSGK tyrimas bus sunkus, nes tiesiog pavadinti ką nors "grėsme nacionaliniam saugumui" nepavyks.

  Komitetas turės įvertinti Rozovos veiklą, ar yra pakankamai pagrįstų priežasčių pradėti apkaltos procesą prieš ją, ar Pranckietis ir buvęs NSGK vadovas Vytautas Bakas tinkamai sureagavo į VSD pažymą, ar gauta informacija nebuvo panaudota asmeniniams tikslams. Tyrimo rezultatus planuojama pateikti lapkričio viduryje.

  Skandalas dėl Rozovos

  Skandalas kilo rugpjūčio viduryje, kai konservatoriai susidomėjo Rozovos dalyvavimu Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje Tbilisyje. NSGK surengė posėdį, kuriame buvo iškeltas klausimas, ar deputatė turi leidimą dirbti su įslaptintais duomenimis.

  Vėliau paaiškėjo, Rozova neteko leidimo prieš pusantrų metų. Rozova papasakojo Sputnik Lietuva, kad VSD atsisakė išduoti jai leidimą dėl klaidos dokumentuose — ji pamiršo į specialiųjų tarnybų anketą įtraukti informaciją apie susitikimus su Rusijos diplomatais.

  Be to, sausio viduryje VSD Seimo pirmininkui įteikė raštą apie Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais ir rekomendavo nesuteikti parlamentarei leidimo dirbti su įslaptinta informacija, tačiau apie tai jis nieko neinformavo. Konservatoriai pasinaudojo šia pažyma ir pareiškė, kad politikės veikla gali "kelti grėsmę" respublikos nacionaliniam saugumui.

  Pačią Rozovą kolegų reakcija nustebino. Jos manymu, apie VSD pažymą jie gerai žinojo, tačiau, matyt, laukė tinkamo momento. Politikė mano, jog skandalas gali būti susijęs su tuo, kad LLRA-KŠS frakcija gavo du ministrų portfelius. 

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad situacija su Rozova yra nepatogaus politiko persekiojimo pavyzdys.

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog Pranckietis gali sulaukti nepasitikėjimo votumo už tai, kad parlamentarams nepranešė apie gautą informaciją apie Rozovą.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje: Rozova yra politinio persekiojimo auka
  Konservatoriai pareikalavo ištirti "Rusijos įtaką" Lietuvos politikai
  "Rusų aljansas" pakomentavo skandalą dėl Lietuvos Seimo narės
  Pranckietis ragina įvertinti "Rusijos įtaką" Lietuvos politikos sistemai
  Tegai:
  Seimas, Irina Rozova

  Svarbiausios temos