14:40 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  82

  Jauniausias Europos Komisijos narys Virginiujus Sinkevičius turės paklusti Timermanui, o ne "valdys" pats

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus paskyrimas EK nariu aplinkos apsaugos klausimais Briuselyje — tai lengvas antausis Vilniui iš ES vadovybės, rašo Aleksejus Iljaševičius straipsnyje RuBaltic.ru.

  Štai Latvijos atstovui Valdžiui Dombrovskiui naujoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen patikėjo koordinuoti ekonominę politiką. Be to, jis eis Europos Komisijos nario, atsakingo už finansines paslaugas, pareigas. Tai yra, naujojoje Europos Komisijos sudėtyje buvęs Latvijos ministras pirmininkas bus viena pagrindinių figūrų, rašo autorius.

  Estijos atstovei Kadri Simson EK vadovė patikėjo vieną atsakingiausių sričių — energetiką.

  "Ir tik trečiajai Baltijos "dukrytei" vokiečių "pamotė" neskyrė pakankamai dėmesio", — rašo autorius.

  EK vadovė pabrėžė, kad ji nori, jog Europos "Žaliasis susitarimas" taptų Europos vizitine kortele. Von der Leyen pavedė šį darbą atlikti viceprezidentui Fransui Timermanui. Tai reiškia, kad Sinkevičius nebus savarankiška figūra — daugelį sprendimų jis turės suderinti su šios srities viceprezidentu.

  Kaip pažymima straipsnyje, kai kurie Lietuvos politikai abejoja Sinkevičiaus ​​moralinėmis vertybėmis, o kai kurie — jo pagrindinėmis žiniomis apie Europos institucijų darbą.

  Lietuva gali didžiuotis, kad jos atstovas pateks į istoriją kaip jauniausias EK narys. Tačiau realus Sinkevičiaus politinis svoris Ursulos von der Leyen komisijoje bus nedidelis.

  "Pats Sinkevičiaus paskyrimo į Europos komisaro aplinkos apsaugos klausimais postą faktas — tai lengvas antausis Lietuvos vadovybei", — rašo autorius.

  Net kandidatų atrankos metu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kalbėjo apie tai, kaip svarbu užimti solidų postą EK. Prioritetinėmis jis pavadino sritis, susijusias su ekonomikos plėtra ir energetika. Tačiau energetikos portfelį gavo Latvija.

  Dar šia tema

  Europos Komisija paragino pasiruošti galimam "kietajam Brexit"
  Europos Komisija ketina sumažinti daugumos žuvų žvejybą Baltijos jūroje
  Padėtis su "Brexit": kaip JK pasitraukimas iš ES paveiks Baltijos šalis
  Naujojoje EK "sankcijų skyrius" patikėtas komisarui iš Latvijos
  Tegai:
  Lietuva, Ursula von der Leyen, Virginijus Sinkevičius, Baltijos šalys, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos