22:59 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Kandidatė į Seimą Žiemgalos apygardoje Rūta Janutienė yra teisiama už šmeižtą, pasinaudojus visuomenės informavimo priemonėmis

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija penktadienį panaikino kandidatės į Seimą vienmandatėje Žiemgalos apygardoje Rūtos Janutienės teisinę neliečiamybę, praneša komisijos spaudos tarnyba.

  "VRK <...> nusprendė duoti sutikimą kandidatę į Seimo narius Rūtą Janutienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti kandidatės į Lietuvos Respublikos Seimo narius teises ir laisves pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 24 straipsnio 4 dalį ir 154 straipsnio 2 dalį", — rašoma pranešime spaudai.

  Sprendimas įsigalioja nuo rugsėjo 23 dienos.

  Kaip buvo pranešta VRK posėdyje, kandidatė į Seimo narius Janutienė kaltinama paskleidus melagingą informaciją apie Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorių Vytautą Valvonį, kad jis neva vykdė korupcinę veiklą. Janutienė yra teisiama už šmeižtą, pasinaudojus visuomenės informavimo priemonėmis. Prašymą panaikinti teisinę neliečiamybę Janutienei pateikė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

  Sekmadienį Janutienė pateko į antrąjį rinkimų turą Žiemgalos rinkimų apygardoje.

  Rugsėjo 22-ąją ji dėl laisvos Seimo vietos varžysis su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovu Liudu Jonaičiu.

  Dar šia tema

  Seimui pristatyta rudens sesijos darbų programa
  Lietuvos Seimas pritarė dviejų Apeliacinio teismo teisėjų atleidimui iš pareigų

  Svarbiausios temos