18:51 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
  32

  JAV naudojasi ES šalimis, kad įgyvendintų savo tikslus, nesirūpindamos europiečių gerove, mano politologas Ivanas Meziucha

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Nepaisant antirusiškos propagandos, dauguma paprastų europiečių supranta, kad geriau sutarti su Maskva, o ne vykdyti sankcijų karą, interviu Sputnik radijui pareiškė politologas Ivanas Meziucha.

  Anksčiau Švedijos laikraštis "Svenska Dagbladet" paskelbė Europos užsienio reikalų tarybos surengtos apklausos, kurios metu ES šalių gyventojai atsakė į klausimą, kieno pusę jie palaikys kilus konfliktui tarp JAV ir Rusijos, rezultatus.

  Apklausos duomenimis, 53–85 procentai europiečių norėtų išlikti neutralūs. Net Lenkijoje 45 procentai respondentų nepalaikytų nė vienos pusės, tuo tarpu 33 procentai lenkų palaikytų JAV.

  Nuo 3 iki 19 procentų 14 ES šalių gyventojų pasitiki JAV, o 25–60 procentų deda viltis tik į Europos Sąjungą.

  Komentuodamas šios apklausos rezultatus, politologas Meziucha pažymėjo, kad dviejų pasaulinių karų istorija rodo, jog kai kurios Europos tautos artėjant grėsmei visada siekė išlikti neutralios. Tačiau, pasak jo, dažnai ši taktika vedė į pralaimėjimą ir lėmė tai, kad jų valstybės buvo okupuotos.

  "Aišku, kad kai kurios Europos valstybės supranta, jog JAV naudojasi Senuoju pasauliu, norėdamos įgyvendinti savo interesus, valdo nacionalinius Europos valstybių elitus ir nesirūpina ES gyventojų gerove. Manau, kad nemažai Europos gyventojų jau supranta JAV inicijuoto sankcijų karo prieš Rusiją destruktyvumą", — pareiškė politologas.

  Pasak politologo, dėl šio karo kenčia Europos prekių gamintojai, ir nepaisant antirusiškos propagandos, dauguma ES gyventojų jau supranta, kad su Rusija reikia susitarti. Tai parodo tokios nuotaikos ir atsakymai į tokio pobūdžio visuomenės nuomonės apklausas, pažymėjo politologas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Dar šia tema

  Suomijos užsienio reikalų ministras ragina ES gerinti santykius su Rusija
  Rusijos premjeras: Rusija pirma neprašys Vakarų panaikinti sankcijas
  Pučdemonas pareiškė, kad reikia gerinti Vakarų ir Rusijos santykius
  Tegai:
  ES, sankcijos Rusijai, sankcijos, JAV

  Svarbiausios temos