12:40 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Teisėjas Gurinas yra įtariamasis byloje dėl korupcijos teismų sistemoje, kurioje įtariami dar septyni Lietuvos teismų atstovai

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl Konstantino Gurino atleidimo iš Apeliacinio teismo teisėjo pareigų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Prezidentas pabrėžė, kad ir toliau sieksiantis, kad asmenys, kurių poelgiai nedera su garbingu teisėjo vardu, nebūtų teisėjų bendruomenės nariais. Tik taip galima stiprinti visuomenės pasitikėjimą teismais, pareiškė Nausėda.

  Remiantis Konstitucija, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai yra atleidžiami prezidento po to, kai tai padaryti pataria Teisėjų taryba bei atleidimui pritaria Seimas.

  Praėjusią savaitę už teisėjo Konstantino Gurino, kuris pažemino teisėjo vardą, atleidimą iš pareigų balsavo 65 deputatai, du buvo prieš, dar vienuolika susilaikė.

  Metų pradžioje Lietuvoje kilo skandalas dėl atskleisto korupcijos tinklo teismų sistemoje. Aštuoniems teisėjams buvo pareikšti įtarimai kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Tarp jų yra trys Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai — Viktoras Kazys, Konstantinas Gurinas, Valdimaras Bavėjanas, taip pat Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Kauno regiono administracinio teismo teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainis.

  Valymas Lietuvos teismų sistemoje >>

  Iš pradžių byloje buvo sulaikyta daugiau kaip 30 žmonių, įskaitant teisėjus ir advokatus. Kai kurie iš jų buvo areštuoti.

  Lietuvos teisėsaugos pareigūnų teigimu, minėti asmenys įtariami kyšininkavimu ir papirkinėjimu. Kyšių sumos svyravo nuo tūkstančio iki šimto tūkstančių eurų.

  Dar šia tema

  Teisėjų taryba patarė Lietuvos prezidentui dėl teisėjų atleidimo iš pareigų
  Apkaltos teisėjams iniciatoriai Seime surinko reikiamus parašus
  Nausėda paskyrė naujus apeliacinio teismo teisėjus
  Tegai:
  teismas, Lietuva, teisėjai, korupcija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos