23:46 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis įsitikinęs, kad Seimo pirmininkas neatstovauja nei daugumai, nei mažumai

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Valdančiosios partijos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis pažadėjo netrukus surengti balsavimą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo. Apie tai jis pranešė žurnalistams Seime. Transliacija buvo paskelbta partijos Facebook puslapyje.

  "Seimo pirmininkas turėtų pasikeisti, nes yra koalicinė sutartis, pagal kurią šitas postas priklauso Socialdemokratų darbo partijai. Šitas klausimas bus svarstomas, gali būti, kad netrukus", — ketvirtadienį žurnalistams sakė Karbauskis.

  Jis teigė, kad "situacija, kai Seimo pirmininkas neatstovauja nei daugumai, nei mažumai, ilgai tęstis negali".

  Rugsėjo pradžioje Pranckietis nusprendė palikti LVŽS ir pažadėjo grįžti, jei partijoje nebus Karbauskio.

  Anksčiau valdančioji partija pasirašė naują koalicijos susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDP), partijomis "Tvarka ir teisingumas" ir "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS).

  Seimo pirmininko vieta turėjo atitekti "darbiečiams", tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą. Jis pareiškė, kad atsistatydins, jei jam bus iškeltas nepasitikėjimo votumas.

  Partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" konservatoriai teigė, kad nebalsuos prieš Parlamento pirmininką. Tačiau po skandalo, kilusio aplink Seimo narę Iriną Rozovą, jie apsigalvojo.

  Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Praėjusių metų sausį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis gavo neklasifikuotą Valstybės saugumo departamento (VSD) laišką su informacija apie tai, kodėl Rozovai nebuvo leista naudotis svarbiais duomenimis.

  Konservatoriai teigė, kad šie duomenys gali kelti "grėsmę" Lietuvos nacionaliniam saugumui. Jie taip pat pažymėjo, kad Seimo pirmininkui turi būti paskelbtas nepasitikėjimo votumas, nes, jų manymu, jis slėpė informaciją apie Rozovą.

  Pati deputatė teigė, kad tyrimas prieš ją — politinis užsakymas. "Rusų aljanso" politinės partijos valdybos pirmininkė Tamara Lochankina mano, kad šio skandalo taikinys yra būtent Parlamento pirmininkas.

  Dar šia tema

  Kas valdo Lietuvą: liaudis ar verslas?
  Pranckietis palieka LVŽS. Laimingo kelio!
  Tegai:
  balsavimas, atsistatydinimas, partijos, Ramūnas Karbauskis, Viktoras Pranckietis, Lietuva

  Svarbiausios temos