00:22 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Kaip pažymėjo prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, Baltijos valstybės turėtų galvoti ir apie tai, kaip ginti savo oro erdvę kartu

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuva siūlo Baltijos šalims ir Lenkijai sukurti regioninę oro gynybos sistemą, praneša TASS su nuoroda į prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Jono Vytauto Žuko interviu Lietuvos žiniasklaidai.

  Žukas pažymėjo, kad Baltijos šalims reikėtų galvoti ir apie tai, kaip ginti savo oro erdvę kartu. Jo nuomone, NATO turėtų pasiskirstyti gynybos užduotis Baltijos regione.

  Anot jo, apskritai regionas turi efektyvų gynybos priemonių paketą: Lietuva turi trumpojo nuotolio sistemas, Lenkija — ilgojo nuotolio, o Šiaurės ir Baltijos jūrose yra laivai su įvairiausiomis priešlėktuvinėmis priemonėmis.

  Žukas taip pat priminė, kad Lietuva yra suinteresuota pakeisti NATO sąjungininkų oro policijos mandatą į kovinį.

  Baltijos šalys neturi lėktuvų, tinkamų oro erdvei patruliuoti, todėl nuo 2004 metų balandžio mėnesio (įstojus į NATO) oro erdvės apsaugą rotacijos būdu perėmė Šiaurės Atlanto aljanso šalys. Baltijos šalys norėtų pakeisti NATO oro policijos mandatą oro gynybos mandatu, kad krizės atveju sąjungininkų naikintuvai galėtų, be patruliavimo, vykdyti ir kovinius veiksmus.

  Baltijos šalių politikai nuolat ragina didinti NATO pajėgas Baltijos šalyse. Jie motyvuoja savo kvietimą "grėsme" iš Rusijos.

  Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, aljansas puikiai supranta, kad jokių planų ką nors užpulti Maskva neturi, tačiau jis tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Didžioji Britanija paskelbė pavojingiausią Rusijos ginkluotę
  Lenkija tikisi įsigyti iš JAV naikintuvus F-35 pigiau, nei žada Pentagonas
  Tu-160 skrydį virš Baltijos jūros lydėjo NATO lėktuvai — video
  Pentagono vadovas sako, kad JAV nėra pasirengusios hibridiniam karui su Rusija
  Tegai:
  Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos