08:50 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos prezidento reitingas pasiekė dviejų dešimtmečių rekordą

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  36 0 0

  Labiau nei šalies vadovu lietuviai pasitiki tik priešgaisrinėmis gelbėjimo tarnybomis, kurios visada lyderiauja tokiose apklausose

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Lietuvos prezidento reitingas pasiekė rekordinius 79 procentus, praneša TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  Pažymima, kad tai yra didžiausias piliečių pasitikėjimo lygis, kuris kada nors buvo išreikštas prezidento institucijai. Tačiau reitinge jis vis dar yra antrojoje vietoje. Tradiciškai šiame reitinge lyderiauja priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos — jomis pasitiki 89 proc.

  Anksčiau aukščiausias pasitikėjimo rodiklis priklausė buvusiam prezidentui Valdui Adamkui, jis buvo užfiksuotas 1999 metų gegužę ir siekė 76 procentus. 2010 metų spalio mėnesį 73 procentai respondentų pasitikėjo buvusia prezidente Dalia Grybauskaite.

  Tarp pagrindinių valstybinių institucijų Seimas tradiciškai yra mažiausiai populiarus, juo pasitiki 64 proc. respondentų. Tas pačias pozicijas turi žiniasklaida (63 proc.) ir Valstybės saugumo departamentas (62 proc).

  Rugpjūtį "Baltijos tyrimai" atliko apklausą, kuri parodė, kad 85 procentai respondentų teigiamai įvertino Nausėdą, 10 procentų — neigiamai. Simpatizuojančių naujajam valstybės vadovui skaičius nuo birželio padidėjo septyniais procentais.

  Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kuris taip pat kovojo dėl prezidento kėdės, tačiau pralaimėjo, palaiko 42 procentai respondentų.

  Dar šia tema

  Zuokas prašo Nausėdos suteikti politinį prieglobstį Snoudenui
  Puikūs išskaičiavimai. Prezidentas sugalvojo, kaip lietuvius "auksu apipilti"
  Signalas iš JAV: Lietuvai laikas baigti garbinti nacių kolaborantus
  Rekordų rekordas: ant aukščiausio tilto Lietuvoje suplevėsavo rekordinė trispalvė
  Tegai:
  Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos