00:23 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Bulgarijos, Vengrijos ir Rumunijos atstovai pabrėžė, kad reikalavimas grąžinti krovininę transporto priemonę į registracijos šalį prieštarauja ES klimato kaitos politikos tikslams

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Mobilumo paketas prieštarauja ES klimato kaitos politikos tikslams, pareiškė Europos Sąjungos Transporto ministrų tarybos posėdyje susisiekimo viceministras Gytis Mažeika.

  Penktadienį Briuselyje vykusiame posėdyje valstybės narės pabrėžė, kad ES transporto sektorius neišvengiamai privalo prisidėti prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimo mažinimo.

  "Su Bulgarijos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos ir Rumunijos atstovais atkreipėme kitų valstybių narių dėmesį, kad Europos Parlamento reikalavimas Mobilumo paketo I derybose periodiškai grąžinti krovininę transporto priemonę į registracijos šalį prieštarauja ES klimato kaitos politikos tikslams bei siekiui sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo kiek", — sako susisiekimo viceministras Gytis Mažeika.

  Lietuva sutinka, kad transporto sektorius turi mažinti išmetamų dujų kiekį, tačiau atkreipia dėmesį, kad tam būtina nuosekli ES transporto politika ir politinė valia netvirtinti šiam tikslui prieštaraujančių nuostatų atskiruose teisės aktuose.

  Kaip praneša ministerija, Estija, Kipras, Malta ir Airija taip pat išreiškė palaikymą tokiai pozicijai. Šalių atstovai pabrėžė, kad siekiant ES aplinkosaugos tikslų turėtų būti išlaikytas nuoseklumas, o rengiant ES teisės aktus neturėtų būti taikomi dvigubi standartai.  

  Tarptautinės kelių transporto sąjungos duomenimis, reguliarus vilkikų grąžinimas į įmonės įsteigimo šalį sunkiasvorių transporto priemonių nuvažiuotą atstumą padidintų iki 75 proc., o bendrą vilkikų išmetamą CO2 kiekį — net iki 100 000 t per metus.

  Dvišaliuose susitikimuose su Europos Komisija ir bendramintėmis šalimis Lietuvos atstovai diskutavo dėl galimybių peržiūrėti Mobilumo paketo nuostatas tolesnėse derybose. 

  Mobilumo paketas

  ES "Mobilumo paketu" siekiama reglamentuoti kelių transporto vežėjų galimybes verstis profesine veikla, pateikimą į krovinių vežimo rinką, nustatyti vairuotojų komandiravimo, poilsio laiko ir kitas socialines taisykles. 

  Dokumentu nepatenkintos šalys siekia atkreipti EP dėmesį į reikalavimą periodiškai grąžinti krovininę transporto priemonę į registracijos šalį, į vairuotojų poilsio infrastruktūros Europos keliuose trūkumą, ES transporto rinkos skaidymą įvedant dvigubus standartus vairuotojų komandiravimo atžvilgiu bei į protekcionistines kabotažo sąlygų nuostatas, galinčias neigiamai paveikti ES pakraščiuose esančių valstybių vežėjų konkuravimą su trečiųjų šalių vežėjais.

  Dar šia tema

  Lietuva, Lenkija ir Latvija ketina ginti vežėjų interesus
  Lietuvos vežėjai gali iškelti verslą į Lenkiją, rašo žiniasklaida
  Lietuva reikalauja iš naujojo EP peržiūrėti "Mobilumo paketą"
  Tegai:
  Rumunija, Vengrija, Bulgarija, Latvija, Lietuva, ekologija, ekologai

  Svarbiausios temos