18:43 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (51)
  79

  Algis Petrulis priminė, kad jo klientas jau beveik metus yra įkalintas, ir mano, kad areštas bus pratęstas

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Buvusio Lietuvos "Socialistinio liaudies fronto" lyderio Algirdo Paleckio advokatas Algis Petrulis mano, kad jo klientui ir toliau bus pratęstas areštas.

  Interviu Sputnik Lietuva Petrulis papasakojo, kad kitas posėdis šiuo klausimu vyks spalio pabaigoje, ir išreiškė abejonę, ar Paleckiui pakeis prevencinę priemonę.

  "Kol nagrinėjama byla, prokuratūra reikalauja, kad jis būtų areštuotas. Ir nuolat pratęsia [areštą — Sputnik] trims mėnesiams", — sakė jis.

  Petrulis priminė, kad Paleckis yra kalinamas beveik metus ir pagal Lietuvos įstatymus jis gali būti areštuotas iki 18 mėnesių, o po to byla turi būti arba perduota teismui, arba nutraukta.

  Anot advokato, opozicijos politikas nepraranda žvalumo, tačiau jo sveikata prastėja. Nepaisant to, kad vietos gydytojas po apžiūros rekomendavo nusiųsti Paleckį į ligoninę, tai taip ir neįvyko.

  Paleckio byla

  Buvęs "Socialistinio liaudies fronto" lyderis areštuotas nuo praėjusio rudens dėl tariamo "šnipinėjimo Rusijos naudai".

  2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

  Balandžio pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra pakomentavo publikaciją vietos žiniasklaidoje apie įtariamojo "dingimą". Prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra sulaikytas, o tyrimo detalės neatskleidžiamos tyrimo tikslais.

  Liepą Kauno apylinkės teismas pratęsė Paleckio suėmimą 3 mėnesiams, po to gynyba pateikė ieškinį, kad būtų sušvelninta kardomoji priemonė, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas atmetė advokato prašymą.

  Praeitame laiške Paleckis rašė, kad vietos prokurorams bus sunku jį nuteisti už "išgalvotą" kaltinimą "šnipinėjimu", nes jo byla jau susidomėjo Briuselis, Strasbūras ir Berlynas.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Europos Parlamento narė iš Latvijos Tatjana Ždanoka kreipėsi į Europos Parlamentą, ragindama kolegas kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas su prašymu nutraukti Paleckio politinį persekiojimą.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai pamina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (51)

  Dar šia tema

  Prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra suėmimo vykdymo įstaigoje
  Teismas atsisakė nagrinėti skundą dėl Škirpos alėjos pervadinimo
  Paleckio advokatas išaiškino, kodėl politikas lieka sulaikytas
  Tegai:
  politika, advokatas, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos