01:02 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Kijeve ne kartą kalbėta apie būtinybę Ukrainos ir Rusijos vadovams susitikti ir pasikalbėti "akis į akį"

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Ukrainos valstybės vadovo padėjėjo Andrejaus Jermako teigimu, svarbu, kad įvyktų asmeninis Ukrainos ir Rusijos Federacijos prezidentų Vladimiro Zelenskio ir Vladimiro Putino susitikimas, rašo RIA Novosti.

  Kijeve ne kartą kalbėta apie būtinybę susitikti abiejų šalių vadovams. Visų pirma, Kijevo atstovas kontaktinėje grupėje Donbaso klausimais Leonidas Kučma anksčiau sakė esąs įsitikinęs, kad per "Normandijos ketverto" (jį sudaro Prancūzija, Vokietija, Rusija ir Ukraina) viršūnių susitikimą Zelenskis galės susitikti su Putinu "akis į akį".

  "Šis susitikimas ("Normandijos formatu" — Sputnik) turėtų įvykti tam, kad prezidentai Zelenskis ir Putinas susitiktų asmeniškai. Svarbu, kad jie susitiktų", — sakė Jermakas interviu leidiniui "Levyj bereg" metu.

  Anot jo, Vokietijos, Prancūzijos ir Ukrainos vadovai pasisakė už tai, kad susitikimas įvyktų po Zelenskio vizito Niujorke, tačiau Rusijos Federacija dar nepatvirtino datos.

  2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

  Ukrainos krizės sprendimo problema yra aptariama derybose įvairiais formatais, tame tarpe ir "Normandijos formatu". Varšuvoje nuskambėjo pasiūlymas surengti derybas "Ženevos formatu", t. y. dalyvaujant JAV ir Lenkijai, kaip kaimyninei Rusijos Federacijos ir Ukrainos valstybei. Tačiau susitarimą dėl paliaubų pavyko pasiekti tik Minske, per Rusijos Federacijos ir ESBO tarpininkaujančios kontaktinės grupės susitikimus.

  Dar šia tema

  Trampas tikisi, kad Zelenskis susitars su Putinu dėl situacijos Donbase
  Ukrainos žiniasklaida papasakojo apie skaudžią Putino ir Merkel pamoką Zelenskiui
  Lietuvos URM pakomentavo sulaikytųjų mainais tarp Ukrainos ir Rusijos
  JAV ambasada Ukrainoje palygino Putino bendravimą su Zelenskiu ir Porošenka
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Kijevas

  Svarbiausios temos