05:40 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Tarptautinėje arenoje Nausėda pasidalino Lietuvos patirtimi naudojantis šiuolaikinių technologijų pranašumais

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Niujorke globalios socialinės politikos lyderių forume "Concordia Annual Summit" papasakojo apie "gerovės valstybės" kūrimo principus naudojant išmaniąsias technologijas, dirbtinio intelekto ir robotizacijos sprendimus, pranešė Prezidentūra.

  Lietuvos prezidentas pažymėjo, kad technologinių, ekonominių pokyčių eroje socialinių pokyčių tempai atsilieka. Jo manymu, tai sukuria įtampą ir gali neigiamai paveikti ekonomikos augimą.

  Выступление президента Литвы Гитанаса Науседы на саммите Конкордия в рамках сессии Генеральной Ассамблее ООН, 24 сентября 2019
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Niujorke globalios socialinės politikos lyderių forume "Concordia Annual Summit" papasakojo apie "gerovės valstybės" kūrimo principus.

  Jis pasidalino Lietuvos pažanga naudojantis skaitmenizacijos ir robotizacijos pranašumais. Nausėda pažymėjo, kad Lietuva daug nuveikė ruošdamasi skaitmeninei erai, ką liudija šalies skaitmeninės ekonomikos augimas tris kartus greičiau nei visos Lietuvos ekonomikos augimas per ketverius metus.

  "Mes patvirtinome Nacionalinę strategiją dirbtiniam intelektui, kurioje pabrėžiama būtinybė plėtoti ir pritaikyti dirbtinį intelektą tiek valstybės institucijose, tiek viešajame sektoriuje", — sakė prezidentas.

  Anot jo, Lietuvoje sukurtos vienos patraukliausių regione startuolių ir finansinių technologijų bendrovių plėtros ekosistemos.

  Prezidentas pažymėjo, kad formuojant "gerovės valstybę" teks susidurti su kai kuriais iššūkiais. Tarp jų yra pajamų nelygybė, socialinė atskirtis, švietimo problemos ir nevienodos galimybės naudotis technologinėmis naujovėmis. Taip pat Nausėda pabrėžė, kad skaitmenizacijos procesai gali tapti atskirties ir nelygybės veiksniu.

  Выступление президента Литвы Гитанаса Науседы на саммите Конкордия в рамках сессии Генеральной Ассамблее ООН, 24 сентября 2019
  Prezidento manymu, pagrindinis dalykas kuriant "gerovės valstybės" modelį - naujų būtinų įgūdžių formavimas tarp darbuotojų ir mokymosi procesas visą gyvenimą.

  Jis paragino daugiau dėmesio skirti skurstantiems, senyvo amžiaus žmonėms ir kaimo gyventojams, žemos kvalifikacijos darbuotojams, žmonėms su negalia, taip pat jauniems žmonėms, kurie ką tik įgijo išsilavinimą.

  "Ilgalaikis mūsų tikslas — užtikrinti, kad kuo daugiau gyventojų turėtų galimybę savo kasdienėje veikloje naudotis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis", — sakė prezidentas.

  Jo manymu, pagrindinis dalykas kuriant tokį valstybės modelį bus naujų būtinų įgūdžių formavimas tarp darbuotojų ir mokymosi procesas visą gyvenimą.

  Nausėda kalba vyko JT Generalinės asamblėjos 74-osios sesijos Niujorke metu. Prezidentas kartu su žmona Diana iki rugsėjo 26 dienos lankysis JAV.

  Dar šia tema

  Nausėda susitiko su JAV verslo delegacija
  Nausėda pripažino bendrapiliečių dalyvavimą žydų bendruomenės sunaikinime
  JT susitikime Nausėda siūlė mažinti iškastinio kuro naudojimą
  Tegai:
  Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos