21:06 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  9

  Seimo rinkimų įstatymo pataisos numato, kad partija pretenduotų į mandatus surinkusi ne mažiau kaip 4 proc. balsų, o partijų koalicija – 6 proc. balsų

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Seimas po pateikimo pritarė siūlymui žeminti rinkimų kartelę, pranešama spaudai išplatintame pranešime.

  Seimas svarstys siūlymą nustatyti reguliavimą, pagal kurį partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

  Taip pat siūloma, kad jungtinis kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 6 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

  Šiuo metu partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, koalicijos – 7 proc. rinkėjų.

  Siūlo sumažinti ir ribą, pagal kurią jungtinių kandidatų sąrašas galėtų atgauti rinkimų užstatą. Pagal įstatymo projektą kad galėtų atgauti rinkimų užstatą. jungtinių kandidatų sąrašui užtektų įveikti 2 proc. ribą. Šiuo metu ją sudato 3 proc.

  Seimo rinkimų įstatymo pataisos pristatė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas.

  Projektui po pateikimo pritarė 61, prieš balsavo 6, susilaikė 17 Seimo narių.

  Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Projektą Seimo posėdyje siūloma svarstyti lapkričio 21 dieną.

  Dar šia tema

  Seimas pavedė NSGK ištirti Rozovos "ryšius su Rusijos diplomatais"
  Seimas ketina stiprinti žemės ūkio paskirties žemės perleidimo kontrolę
  Seimas svarstys siūlymą lėčiau didinti NPD
  Tegai:
  rinkimai, Seimas

  Svarbiausios temos