22:26 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Anksčiau Vyriausybė savo priemonių plane buvo numačiusi sukurti balsavimo internetu informacinę sistemą ir pakeisti rinkimų įstatymus

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Trečiadienį Vyriausybės posėdyje buvo priimtas sprendimas išbraukti iš savo priemonių plano ketinimus sukurti balsavimo internetu informacinę sistemą. Posėdyje, kuris buvo transliojamas Facebook, pakeitimų planą pristatė Vyriausybės kacleris Algirdas Stončaitis.

  Pabrėžiama, kad sprendimas grindžiamas tuo, kad pasaulyje "išaugo kibernetinio saugumo grėsmės ir atvejai, kai Rusija kišosi į rinkimus kitose šalyse".

  Vyriausybė dar 2018 metų pradžioje pateikė Seimui įstatymo projektą, pagal kurį valstybėje būtų įdiegta balsavimo internetu sistema. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigė, kad anksčiau buvo suderinta su Seimo nariais nenagrinėti šio įstatymo.

  Anksčiau buvo planuojama, kad priėmus įstatymą balsuoti internetu piliečiai galėtų nuo 2020 metų spalio, kai Lietuvoje vyks Seimo rinkimai.

  Dar 2015 metais atliktas visuomeninės nuomonės apklausa atskleidė, kad 56 proc. Lietuvos gyventojų remia idėją, kad per rinkimus būtų galima balsuoti ir internetu.

  Rinkėjų aktyvumas Lietuvoje yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje.

  Šiemet pirmasis Lietuvos prezidento rinkimų turas įvyko gegužės 12 dieną, kuriame rinkėjų aktyvumas sudarė 56,85 proc. Antrasis prezidento rinkimų turas Lietuvoje įvyko gegužės 26 dieną. VRK duomenimis, rinkėjų aktyvumas buvo 53,4 procento, iš viso savo balsą atidavė 1 314 148 Lietuvos piliečiai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje Paksui gali būti leista dalyvauti Seimo rinkimuose
  Seimas pritarė siūlymui nuleisti parlamento rinkimų kartelę
  Tegai:
  Lietuva, vyriausybė, balsavimas internetu

  Svarbiausios temos