18:32 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Dviejų valstybių vadovai surengė trumpą susitikimą Niujorke ir aptarė įsipareigojimus, susijusius su transatlantine gynyba ir saugumu

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė JAV prezidentą Donaldą Trampą apsilankyti Lietuvoje.

  Lietuvos vadovas su žmona Diana vieši Niujorke, kur dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 74-osios sesijos renginiuose. Trečiadienį Lietuvos prezidentas dalyvavo iškilmingame priėmime, surengtame valstybių ir vyriausybių vadovams.

  Nausėda ir Trampas trumpai pasikalbėjo priėmimo metu. Tai buvo pirmasis jų susitikimas po naujojo Lietuvos prezidento rinkimų.

  "Mūsų įsipareigojimas transatlantinei gynybai ir saugumui aptartas pokalbyje su Donaldu Trumpu. Pažinties metu pakviečiau JAV Prezidentą apsilankyti Lietuvoje", — parašė Nausėda savo Facebook puslapyje.

  Prezidentas su darbo vizitu viešės Niujorke iki rugsėjo 26 dienos. JT sesijos metu Nausėda spėjo pasidalinti respublikos perėjimo prie tvaraus šilumos tiekimo patirtimi, papasakojo apie "gerovės valstybės" kūrimo principus pasitelkiant išmaniąsias technologijas, dirbtinį intelektą ir sprendimus robotikos srityje. Jis taip pat susitiko su JT generaliniu sekretoriumi Antonijumi Guteresu (António Guterres).

  Dar šia tema

  Nausėda pripažino bendrapiliečių dalyvavimą žydų bendruomenės sunaikinime
  JT susitikime Nausėda siūlė mažinti iškastinio kuro naudojimą
  Nausėda JT papasakojo apie "gerovės valstybę"
  Tegai:
  Niujorkas, Lietuva, Donaldas Trampas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos