00:40 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  JAV ir Lenkija neseniai pasirašė bendrą deklaraciją dėl karinio bendradarbiavimo, šalys patvirtino planus padidinti JAV kariuomenės pajėgas Lenkijoje tūkstančiu žmonių

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Amerikos kariuomenės vadovybė rytiniame NATO flange persikels į Lenkiją, Lenkijos radijui sakė šalies krašto apsaugos ministras Mariušas Blaščakas.

  JAV ir Lenkija neseniai pasirašė bendrą deklaraciją dėl karinio bendradarbiavimo. Dokumente rašoma, kad šalys patvirtino planus padidinti JAV kariuomenės pajėgas Lenkijoje tūkstančiu žmonių (dabar yra 4,5 tūkst. karių).

  Šalys taip pat susitarė dėl vietų Lenkijoje, kuriose būtų galima dislokuoti Amerikos kariuomenę. Be kita ko, Poznanė įvardijama kaip divizijos vadovybės būstinė ir JAV armijos paramos grupė.

  "Tai reiškia, kad iš Poznanės amerikiečių vadas generolas vadovaus amerikiečių pajėgoms tiek Lenkijoje, tiek tam tikroje Europos dalyje, tai yra, rytiniame flange", — sakė Blaščakas.

  Anot jo, "tai reiškia, kad Lenkijoje bus įkurta aukšto rango karinė institucija".

  "Amerikos pajėgoms bus vadovaujama ne iš Vokietijos, kaip iki šiol, bet iš Lenkijos", — apibendrino jis.

  NATO karinių pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu "BBC" pareiškė, kad Aljansas nemato tiesioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad jos nedomina situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvoje žlugdomi žmonių likimai dėl "sovietinės grėsmės" mito
  Lietuva pasisakė už bendros oro gynybos sistemos sukūrimą Baltijos šalyse
  Politologas: JAV naudoja informacinį terorizmą prieš Kaliningradą
  Žiniasklaida atskleidė Putino pranešimo NATO šalims turinį
  Tegai:
  karinis bendradarbiavimas, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos